Reklama

Wojna na Ukrainie

346. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Fot. MO Ukrainy/Twitter

346 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 4 lutego 2023 roku.

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Hrekiwką i Newskim oraz na zachód od wsi Dibrowa i Kuzminne . Rosjanie przeszli do działań zaczepnych pod Dworiczną . SZ FR ostrzelały 26 miejscowości. Nad ranem 4 lutego doszło do ogromnego pożaru na terenie fabryki we wsi Borysowka w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim. Zakład produkował metalowe elementy do budowy mostów.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Rozdoliwką , Wasiukiwką (sytuacja obrońców jest ciężka), Bachmutem (Rosjanie nieznacznie przesuwają linię frontu, głównie jednak w dzielnicach domków jednorodzinnych, gdzie budynki są zrujnowane i nieprzydatne do obrony) i Iwaniwskim (tutaj również sytuacja obrońców jest ciężka). Krasna Hora prawdopodobnie została opuszczona przez oddział ukraiński, który ją obsadzał. Wieś jest zrujnowana, a na dodatek była ostrzeliwana i atakowana z trzech stron, do tego sytuację obrońców pogarszało to, że znajdowała się na wschodnim brzegu Bachmutki. Toczą się ciężkie walki o Paraskowijiwkę . Mykołajiwka została utrzymana przez Rosjan. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką i Wuhłedarem (walki toczyły się głównie na wschód od miasta). SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała cele w Doniecku i Horliwce .

Odcinek zaporoski: toczyły się walki o niskiej intensywności o Łobkowe , Piatychatki , Nesterianka , Szczerbaky i Dorożniankę . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 5 miejscowości. Ukraińcy ostrzelali stanowiska rosyjskich haubic pod Hołą Prystanią .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 4 miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim i czernihowskim.

Komentarze