Reklama

Wojna na Ukrainie

345. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna w Ukrainie
Autor. 43rd Artillery Brigade/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

345 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 3 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Stelmachiwką i Newskim . SZ FR ostrzelały 26 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Rozdoliwką , Wasiukiwką , Krasną Horą (sytuacja obrońców jest bardzo ciężka), Paraskowijiwką , Bachmutem , Iwaniwskim , wsią Stupoczky i Dylijiwką . Toczą się walki o Mykołajiwkę . SZ FR ostrzelały 6 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką i Wuhłedarem . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. W Enerhodarze podziemie ukraińskie wysadziło samochód osobowy należący do Jewhenija Kuzmina, jednego z miejscowych kolaborantów (był funkcjonariuszem policji okupacyjnej).

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. Pod Ołeszkami artyleria ukraińska zniszczyła rosyjski kompleks obrony przeciwlotniczej Tor-M2DT.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 13 miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    1. W necie pokazał się filmik (ze śmigłowca z tyłu) na którym widać zestrzelenie Ka-52. Zestrzelenie jest pewne bo widać 2 spadachrony (czyli nastąpiło odstrzelenie łopoat wirnika). Z tym że to stare zestrzelenie z początku działań wojennych. 2 Kanada ładuje swoje Leo2 celem wysłania ich Ukrainie. Nie wiem ile Leo2 chce dać Kanada.

    1. GB

      Już wiem. Kanadyjskich Leo2A4 ma być póki co tylko 4. Ale skoro już je ładują do C-17 to są raczej sprawne. Pewnie w Polsce ukraińscy czołgiści będą się na nich szkolić.

Reklama