Reklama

Wojna na Ukrainie

344. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

344 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 2 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli atak rosyjski pod Nowoseliwskim , Płoszczanką , Newskim , w rejonie na zachód od Czerwonopopiwki , a także w okolicy Kuzminnego i Dibrowy (wsie są prawdopodobnie nadal w rękach najeźdźców). Linia frontu znowu zbliżyła się do Kreminnej . SZ FR ostrzelały 33 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Spirnym , na północ od Biłohoriwki (wieś przy szosie T-13-02), Rozdoliwką , Fedoriwką , Wasiukiwką , Krasną Horą , Paraskowijiwką , Bachmutem (Rosjanie w nieznaczny sposób przesuwają linię frontu na przedmieściach) i Iwaniwskim . Sytuacja pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem) jest skomplikowana. Rosjanie zdobyli Mykołajiwkę . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. W nocy z 1 na 2 lutego Rosjanie dokonali ataku rakietowego na Kramatorsk . W wyniku bombardowania życie straciły 3 osoby cywilne, a ponad 20 zostało rannych.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie w Marince , pod Awdijiwką i Wuhłedarem . Rosyjska 155. Brygada Piechoty Morskiej wykrwawiła się w walkach o ostatnie z wymienionych miast. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 6 miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Zygazyg

    Co to znaczy wykrwawiła sie tak bardziej konkretnie? Ile stanu osobowego utraciła? Jest rotowania do odpoczynku i uzupełnień, czy do całkowitego odtworzenia czy tez już nie istnieje?

Reklama