Reklama

Wojna na Ukrainie

338. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Ukraiński zestaw „Daszka”-pickup
Ukraiński zestaw „Daszka”-pickup
Autor. Ukraińska Obrona Terytorialna

338 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 27 stycznia 2023 roku.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Newskim , Płoszczanką i Czerwonopopiwką . SZ FR ostrzelały 39 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała miejsca koncentracji przeciwnika w Kreminnej .

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Werchniokamianskim , na zachód od Krasnopopiwki (próbowali sforsować Bachmutkę, ale zostali ostrzelani przez artylerię), pod Paraskowijiwką oraz Bachmutem . Rosjanom udało się przesunąć swoje pozycje w kierunku wsi Iwaniwskie i Stupoczka . Trwają walki o Krasną Horę i Błahodatne . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Wodianym , Newelskim , w Marince i pod Wuhłedarem , gdzie Rosjanom nie udało się oskrzydlić miasta. Pod ostatnim z wymienionych miast najeźdźcy ponieśli ciężkie straty, a oddziały biorące udział w szturmach z ostatnich dni straciły morale. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 19 miejscowości, w tym Zaporoże .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 4 miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim.

Ostrzelany przez Rosjan rakietami został Krzywy Róg .

Reklama

Komentarze (4)

 1. GB

  No i jeszcze wybuchy w irańskiej rafinerii ropy. Czyli mamy dwie bazy wojskowe, dwie fabryki amunicji i rafinerie ropy. Nieźle.

 2. GB

  Fabryki amunicji zaatakowane przez drony...

 3. GB

  Poszedł jakiś skoordynowany atak na Iran. Wybuchy w 2 bazach wojskowych i w fabrykach amunicji. Ciekawe kto? Ukraińcy, Azerowie (za atak na ambasadę), czy standardowo Izrael lub USA.?

 4. Czytelnik

  Ofensywa się zbliża. Zachód jak zwykle spóźniony z dostawami. Skoro czołgi i samoloty nie zdążą to przynajmniej powinny być ATACMSy. Obsługę Ukraińcy już znają więc pewnie niedługo im zejdzie opanowanie ich, a potem przetrzebić ruska logistykę wgłąb, zarówno na terytoriach okupowanych jak i w rosji. Zrobić powtórkę z pierwszych himarsow i utrudnić im logistykę zanim zaczną. Nie wiem na co ten zachód czeka. Ile jeszcze niewinnych ludzi musi zginąć.

  1. Klozapol

   Usa dawkuje pomoc, żeby za bardzo nie pobić Rosji

  2. Czytelnik

   Ale czemu nie można pobić za bardzo?

  3. DBA

   Nie tyle za bardzo co za szybko. Rosja aby raz na zawsze przestała pakować ryja do sąsiadów musi zostać gruntownie pobita, a najlepiej rozczłonkowana na mniejsze państwa. Szybkie pokonanie militarne tego nie zapewni - nawet jak obecnie wycofaliby się z Ukrainy i Krymu reżim uzasadni to "agresją NATO", a pokój nazwie nowym "traktatem brzeskim" i w duchu rewanżyzmu przygotuje się do następnej wojny. Dopiero utrata rosyjskich rezerw sprzętowych i milion poległych może temu zapobiec

Reklama