Reklama

Wojna na Ukrainie

336. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine/ Facebook

336 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 25 stycznia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy zbliżają się do Kreminnej , ale nie oznacza to jeszcze rychłego wyzwolenia miasta. SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Rozdoliwką , Paraskowijiwką (Rosjanom udało się zająć i obsadzić rejon sklepu Eko-Centr Paradyz, znajdujący się na otwartym terenie przy zachodnim brzegu Bachmutki, ale jego utrzymanie może być dla nich kosztowne), Bachmutem oraz pod Iwaniwskie . Toczą się ciężkie walki o Krasną Horę i Błahodatne . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości, w tym Kramatorsk .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowobachmutiwką , Krasnohoriwką , w Marince i pod Wuhłedarem (gdzie ciężkie straty poniosły oddziały złożone z piechoty morskiej). SZ FR ostrzelały 23 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: SZU odparły atak rosyjski pod Czariwnym i Czerwonym. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości, w tym Zaporoże.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 7 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim. W wyniku ataku rakietowego ostrzelane zostało również Dnipro .

Reklama

Komentarze (2)

 1. GB

  Jest zdjęcie rakiety Ch-555 zestrzelonej gdzieś koło Kijowa. Wrak znaleziony na brzegu Dniepru.

  1. GB

   Ukraińcy podają że to nie konwencjonqlna Ch-555 tylko Ch-55, czyli wersja z głowicą atomową, w tym przypadku zamiast głowicy atomowej był jej równoważnik masowy....

 2. GB

  W nocy leciały na ukraińskie miasta irańskie drony, ale zdaje się nie poczyniły większych szkód i sporo miało zostać zestrzelonych. A nad ranem wystartowało 6 bombowców Tu-95 i Ukraińcy spodziewają się iż wystrzelą w sumie około 30 rakiet Ch-101. Lot jednej z nich zresztą zaobserwowano (jest filmik). Jeśli skończy się tylko na tych 30 Ch-101 to będzie słaby atak, choć jest możliwość że polecą jeszcze Kalibry z okrętów, ale na razie Ukraińcy o nich nie informują.

  1. GB

   Aktualnie Ukraińcy informują że wystrzelono 55 rakiet (Ch-101, Ch-555, Ch-47 Kindżał, Kalibr i Ch-59) z samolotów Tu-95, MiG-31 i Su-35. Mieli zestrzelić 47 z nich. Wcześniej mówiono też o starcie bombowców Tu-22M3, ale póki co nie informują o rakietach Ch-22.

  2. Mision

   Po co to piszesz

  3. GB

   Bo mam kaprys.

Reklama