Reklama

Wojna na Ukrainie

329. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine/ Facebook

329 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 18 stycznia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy przeprowadzili udane ataki w kierunku Kołomyjczuchy , Pidkujczańska , Czerwonopopiwki oraz w lesie na południowy zachód od Kreminnej . Toczą się walki pod Płoszczanką . SZ FR ostrzelały 37 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Krasnopoliwką , na wzgórzach pod stacją kolejową Sil , Błahodatnym , Krasną Horą , Bachmutem i Kliszczyjiwką (Ukraińcy zdołali odzyskać w nocy część terenu zabudowanego, ale nie udało im się całkowicie wyrzucić Rosjan ze wsi, walki są kontynuowane). Wczorajszy (17 stycznia) rosyjski atak na Wesełe zakończył się niepowodzeniem, Rosjanie ponowili swe uderzenia na tą wieś. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. Ukraińcy celnie ostrzelali rosyjski skład amunicji w Sołedarze .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Kamianką, na północ od Wodianego (zniszczonych zostało 7 rosyjskich bojowych wozów piechoty), pod Newelskim , w Marince i pod Pobiedą . Rosjanie naciskają na pozycje SZU pod Krasnohoriwką . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała miejsce koncentracji przeciwnika w Ołeszkach .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 5 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim.

W porannej katastrofie śmigłowca w Browarach pod Kijowem życie straciło 14 osób, z czego 10 miało się znajdować na podkładzie EC225. Wśród ofiar znajdowali się minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrski, I wiceminister Jewhenij Jenin, sekretarz ministra Jurij Łubkowycz oraz kilku innych współpracowników. Śmigłowiec uderzył w blok mieszkalny oraz w przedszkole. Wśród ofiar śmiertelnych jest również co najmniej jedno dziecko. Tymczasowo p.o. ministra spraw wewnętrznych będzie szef policji Ihor Kłymenko.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Boro100

  GB może doniesienia o ukraińskich dronach o kilkuset kilometrowym zasięgu i sporej masie są prawdziwe???

 2. GB

  Wczoraj było info że w Moskwie rozstawiono systemy OPL S-400 (były zdjęcia). Dziś są zdjęcia jak na dachu jakiegoś centrum handlowego umieszcza się wóz systemu Pancyr.... Coś straszno sie robi w Moskwie....

  1. GB

   Hmmm... A przecież ruscy mieli być w 3 dni w Kijowie. Ba, a nawet wszystkim idzie zgodnie z planem.

  2. GB

   Pancyr znalazł się też na dachu budynku Ministerstwa Obrony FR.

  3. GB

   Jak komentuje jeden z portali teraz Putin oprócz długiego stołu będzie chroniony dywizjonem Pancyrów i dywizjonem S-400....więzien wlasnego bunkra.......hahaha,

 3. GB

  Runet publikuje ciekawą informacje o mobilizowanych artylerzystach. Otóż szkolili się w Rosji przez 3 miesiącach na działach D30 w sile dla 1 dywizjonu artylerii. Po wyszkoleniu zostali skierowani do 1 KA w Donbasie, ale tam tych wyszkolonych artylerzystów wysłano do pułku strzeleckiego jako zwykłą piechotę, bez przeszkolenia w taktyce piechoty.... Niesamowite, cennych artylerzystów wysłać na śmierć....

 4. GB

  W locie nad Białorusią zapalił się jeden z silników MiG-31K. Pilotowi udało się wylądować. MiG-31K to samolot który przenosi hipersoniczne Kindżały. Nie wiem na ten moment czy to był lot bojowy.

 5. leiter84

  Skąd te sensacje o udanych atakach Ukraińców na odcinku słobożańskim? Żadne inne, znane mi źródło, tego nie potwierdza.

Reklama