Reklama

Wojna na Ukrainie

327. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

327 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 16 stycznia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odpierają atak rosyjski pod Nowoseliwskim (gdzie trafiony i pozostawiony został przez załogę rosyjski czołg T-90M). Z kolei SZU atakowały pozycje Rosjan w lesie na południowy zachód od Kreminnej (Ukraińcy wzięli tam wczoraj do niewoli grupę rosyjskich rezerwistów wchodzących w skład jednego z baonów BARS). SZ FR ostrzelały 26 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Werchniokamianskim , Spirnym , Krasnopoliwką , Rozdoliwką , , Krasną Horą , Bachmutem i pod Drużbą . Trwają ciężkie walki pod Kliszczyjiwką . Rosjanie zajęli i utrzymali stacją kolejową Sil . Ukraińcy obsadzili wzniesienia na zachód od terenu zabudowanego, które wieczorem stały się celem ataku rosyjskiego. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowobachmutiwką , Wodianym , Pierwomajskiem , Krasnohoriwką , w Marince , pod Pobiedą , Nowomychajliwką i Wełyką Nowosiłką . SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach obu stron. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości, w tym Zaporoże . W okupowanym Berdiańsku doszło do pięciu eksplozji.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: nad Sewastopolem rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 3 drony.

SZ FR ostrzelały 4 miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze (2)

 1. GB

  Dziś widziałem kolejny filmik jak artyleria niszczy piechotę. Filmik był ukraińsk, a piechota rosyjska, z opisu wagnerowcy. O tyle nietypowy iż wagnerowcy byli w okopie, na oko 20 -30 ludzi, pluton. Na filmiku widać 3 uderzenia pocisków artyleryjskich, sądzę że kaliber 152-155 mm i co niesamowite pociski trafiająbezpośrednio w okop, nie obok okopu, w okop. Pluton zniszczony, po efektach widać że 3/4 zabitych, reszta rannych ze wskazaniem na ciężko rannych. Owszem błąd był taki że skupili się na praktycznie odległościach ramię w ramię. Nie wiem moze szykowali się do bezpośredniego szturmu na okopy ukraińskie stąd takie zacieśnienie szyku, ale prędzej brak wyszkolenia no i niesamowita celność artylerii. Masakra. Nie żal mi oczywiście ruskich byle więcej takich ukraińskich akcji. To po prostu analiza tego jak piechotą nie powinna walczyć.

  1. orwel1984

   Co do tego - kogo zal kogo nie - to jesli zalozyc ze wojny prowadza BOGAcze (krole, korporacje, wladcy, rzady) a gina biedni - zwykli ludzie powolani do wojska - to mi zal i jednych i drugich.

 2. orwel1984

  rzeczywiscie przypomina to 1 wojne swiatowa.

Reklama