Reklama

Wojna na Ukrainie

325. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. General Staff UA / Facebook

325 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 14 stycznia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Newskim , na zachód od Czerwonopopiwki i w lesie na południowy-zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 27 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Rozdoliwką , stacją kolejową Sil , Krasną Horą , Bachmutem (Rosjanie kontrolują jednak wysypisko śmieci, większą część dzielnicy przemysłowej przy ul. Patrisa Lumumby oraz północno-wschodnie obrzeża osiedla mieszkaniowego), Kliszczyjiwką i pod Drużbą. Toczą się walki w rejonie wsi Pidhorodne . W Sołedarze Ukraińcy utrzymują prawdopodobnie jedynie część zachodniej dzielnicy miasteczka, w okolicy kopalni soli nr 7 . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Wodianym , Pierwomajskiem , w Marince , pod Pobiedą i Wełyką Nowosiłką . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach obu stron. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. W okupowanym Berdiańsku znowu głośniej od bomb. Pojawiły się doniesienia o eksplozjach w kilku dzielnicach miasta.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 7 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Na terenie rosyjskich obwodów kurskiego i biełgorodzkiego doszło do eksplozji.

Z rana zaczął się rosyjski atak rakietowy na Ukrainę. Ostrzał prowadzono z okrętów na Morzu Czarnym, terytorium Federacji Rosyjskiej, a także prawdopodobnie Republiki Białoruś. Głównym celem była infrastruktura krytyczna, ale doszło również do uderzenia w budynki mieszkalne m.in. w Dniprze , Kijowie, Krzywym Rogu czy Charkowie . W Dniprze odnotowano śmierć 9 cywili, 64 osoby zostały ranne. Trwa akcja wydobywania ofiar spod gruzów. W niektórych miejscowościach doszło do przerw w dostawach prądu, m.in. w stolicy, zachodnich obwodach oraz Charkowie.

Reklama

Komentarze (1)

 1. Macorr

  Ciekawe czy to s-300 czy może iranskie balistyki...

  1. Msta

   Z oficjalnych doniesień ch-22, dziwne bo wcześniej UKR informowało ze zestrzeliwał takie rakiety zestrzeliwał nawet Manpads - teraz okazuje się ze jest nie do wykrycia .,. Więc …?

  2. Krtek

   Tak to dziwne , w mediach przekazy że tego się nie da przechwycić. Coś namieszali

  3. Rusmongol

   Chcesz mi powiedzieć że Ukraińcy twierdzili że z manpasd zestrzeliwali rakiety o prędkości przekraczającej ich możliwość skutecznego ataku? A może po prostu jak rosjanie jesteś dumny z kolejnego ataku i zbr@dni na cywilach?

Reklama