Reklama

Wojna na Ukrainie

314. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy

314 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 3 stycznia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły atak rosyjski pod Stelmachiwką , Makijiwką , Płoszczanką i południowy zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 33 miejscowości. W rosyjskim Biełgorodzie doszło do eksplozji.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Rozdoliwką , w Sołedarze , pod Krasną Horą , Pidhorodnym , Bachmutem , Kliszczyjiwką i na zachód od Kurdiumiwki . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką i w Marince . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości. SZU ostrzelały w nocy miejsca koncentracji przeciwnika w Tokmaku .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 5 miejscowości. SZU ostrzelały miejsca koncentracji przeciwka w Hołej Prystani , wsi Kostrohryzowe i w Wełykych Kopaniach .

Odcinek czarnomorski: pod Dżankoj aktywna była obrona przeciwlotnicza.

SZ FR ostrzelały 6 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czenihowskim.

Reklama

Komentarze (7)

 1. GB

  Ta bomba JDAM to pomyłka.

 2. GB

  Pokazała się też fotka ukraińskiego samolotu (ale nie mogę rozpoznać typu, gdyż w zasadzie widać tylko węzeł z bombą) z podczepioną bombą JDAM. Mówią że działa...

 3. GB

  Pokazała się pierwsza fotka zniszczonego T-90S w o.chersonskim. Dotychczas były dowody na zniszczenie T-90A i T-90M.

 4. GB

  Dodam jeszcze iż w temacie o Abramsach ktoś podszywa się pod mojego nicka. Te głupoty napisał ktoś inny. Napisałem do redakcji ale nie opublikowali mojego posta wyjaśniającego sprawę.

  1. Rusmongol

   W to że ktoś się podszywa chyba nikt nie wątpił. Już ktoś zgłaszał wcześniej że ktoś pisał post pod jego nickiem. Świadczy to o tym że trole nie odpuszczają.

  2. Chyżwar

   To nie pierwszy raz i nie tylko pod ciebie.

 5. Niezorientowany

  Ważne info o podszywaniu się. Ciekawe, bo albo jest błąd po stronie portalu (np. dopuszczenie zdublowania nika) albo też ktoś zalogował się jako Ty. Szkoda, że nie zostało to wyjaśnione.

 6. GB

  Rosyjski MO oficjalnie przyznał iż w Makiejewce zginęło 89 żołnierzy (wcześniej podawał oficjalnie liczbę 63).

  1. papa lebel

   Mowa o tych, za których rodziny dostaną wypłatę np. za oficerów, Reszta uznana została za zaginionych, czyli "niepłatnych" :)

 7. GB

  Są informacje o wybuchach w rejonie lotniska Belbek i Ewpatorii na Krymie.

Reklama