Reklama

Wojna na Ukrainie

311. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Ostrzał rakietowy miast na koniec roku

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

311 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 31 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie pod Stelmachiwką i Newskim . W wyniku walk Czerwonopopiwka jest kontestowana. SZ FR ostrzelały 40 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), na zachód od Biłohoriwki (wieś przy szosie T-13-02), w Sołedarze , Bachmuckim , pod Pidhorodnym , Bachmutem i Kliszczyjiwką (Ukraińcy musieli później przejść do kontrataków by wyprzeć Rosjan spod wioski). SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Niu-Jorkiem , Krasnohoriwką , Kamianką , Awdijiwką i w Marince . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: Rosjanie prawdopodobnie zdobyli ruiny wsi Dorożnianka . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. W okupowanym Tokmaku doszło do serii eksplozji, zapewne spowodowane ostrzałem.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 5 miejscowości. W okupowanym Skadowsku doszło do eksplozji.

Odcinek czarnomorski: w okupowanym Dżankoj doszło do eksplozji.

SZ FR ostrzelały 10 przygranicznych miejscowości w obwodach sumskim i czernihowskim. Rosjanie przeprowadzili również atak rakietowy z wykorzystaniem ponad 20 pocisków. Zestrzelonych zostało 12 rakiet, kilka (zapewne z powodu usterek) spadło jeszcze na terytorium Rosji, ale pozostałe uderzyły w obiekty cywilne, m.in. w Kijowie . W stolicy zginęła jedna osoba w wieku emerytalnym, a rany odniosły 22 osoby. W Chmielnickim doszło do częściowego blackoutu. Wieczorem doszło na południu Ukrainy do ataku dwóch rojów dronów-kamikadże Shahed-136.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Anty 50 C-cali

  Poprawiam sam siebie. Marinka, podzielona od...5 tygodni, to wyjaśnienie zaciekłego wojowania o ruiny. Ale jak piwnica ocaleje - pod płytą betonową = fajny dach nad głową. Typowy dom wioseczki znanej mi, (typu...Pawliwka?) chyba podpiwniczenia nie ma. Zostaje pechowcom dziura w ziemi, jak przykryta jaką folią = zródełko wody pitnej. Ale przeciw granatom zrzucanym przez dronki...lepsze okopy wśród wysokich drzew. Ale jak przyleci co kalibru 122 -152-155 itp?! Szczęśliwego Nowego Roku. Zwłaszcza dla jednego z biało-czerwona naszywką - pod Bachmutem. Nie tylko Białorusini Tam...

 2. Ma_XX

  Polskie Osy już tam strzelają do celów powietrznych :D

 3. leiter84

  W Dorożniance kacapia zajęła ruiny 2 domów na obrzeżach wsi, pozostała część jest nadal pod kontrolą SZU. Źródła na Telegramie trzeba mocno weryfikować, bo niejedne historie z mchu i paproci można tam wyczytać ;)

 4. GB

  Pojawił się nowy filmik : T-90M v Javelin. Wynik standardowy, czyli latająca wieża T-90M i czołg oczywiście zniszczony. Przy czym wieża mogła pobić rekord w wysokości lotu. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Ukraińskich Sił Zbrojnych i oby jak najwięcej takich filmików.

Reklama