Reklama

Wojna na Ukrainie

310. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. General Staff of the Armed Forces of Ukraine/Facebook

310 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 30 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie pod Stelmachiwką i Dżerelnym . SZ FR ostrzelały 23 miejscowości. SZU ostrzelały rosyjską miejscowość Szebiekino w obwodzie biełgorodzkim.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , w kierunku Wyjimki , Wesełego , Rozdoliwki , w Sołedarze , pod Bachmutem i Kliszczyjiwką . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. SZU ostrzelały z wyrzutni Himars miejsce koncentracji przeciwnika w Alczewsku .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Wesełym , Kamianką , Awdijiwką , Wodianym , Pierwomajskiem , Krasnohoriwką , w Marince , pod Preczystiwką i Neskucznym . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. W okupowanym Heniczesku doszło do eksplozji.

Odcinek czarnomorski: z rana aktywna była rosyjska obrona przeciwlotnicza pod Sewastopolem.

SZ FR ostrzelały 4 przygraniczne miejscowości w obwodach sumskim i czernihowskim. Nad ranem Rosjanie przeprowadzili również uderzenie 16 dronami-kamikadże Shahed-136 na Kijów . Wszystkie zostały zestrzelone.

Ostrzelane zostały również dwie miejscowości rosyjskie w obwodzie biełgorodzkim i jedna w obwodzie kurskim.

Reklama

Komentarze (6)

 1. Anty 50 C-cali

  Na jutubie furora o wianiu administracji Azji - tu chama ordy z łupami....z Swatowego. do Luchańska..... takimi samymi "pechowymi cyframi piątku" oznaczony kanał, ale z dalekiego Seattle donosi o furiackim ultimatum Siergieja. Tego wykrzywionego kwadratowego łba, "uwiecznionego" w tw sky w jego RECHOCIE na pytanie o bombardowany Kijów. Prawie rok temu, a "demilitaryzowanego" nawet DZISIAJ!!!??? Syreny wyją----Tak czynili parszywi - naziści - gdy bombardowali wielki Manczester. W okolicy Sylwestra, 80 lat temu prawie. Miasto gratka, spore, trafi się tak czy siak!! Jak za Hussajna, dla "lepszej" pozycji negocjacji z Iranem, w pierwszej zimie wojny. Masakra, ta Azja - tu -chaja

 2. GB

  Na Telegramie furorę robi jedna kobieta... Otóż Putin lubi fotografować się z " przypadkowymi osobami " z różnych zawodów, czy żołnierzami. Na czterech różnych spotkaniach, w tym na kutrze, na zdjęciach jest ta sama kobieta. Tyle razy zmienić zawód.....hahaha

 3. GB

  Przy czym Jedna z rakiet nie doleciała i spadła w Rosji w Obwodzie Wołgogradzkim, uszkadzajac jakieś budynki.

 4. GB

  Dziś, sylwestrowo, znów poszedł atak rakietowy w Ukrainę. Ale jakoś cicho co do trafień w infrastrukturę krytyczną, przynajmniej ja nic istotnego nie znalazłem.

 5. leiter84

  Grudzień można podsumować jako najbardziej krwawy miesiąc ruskiej agresji. Ogromne straty w ludziach i sprzęcie po obu stronach, ogromne ilości użytej amunicji i wyczerpywanie jej zasobów. A mimo to żadnych, ale to żadnych rozstrzygających posunięć. Linia Surowikina czy drugie Verdun.

 6. Mumia

  Ptaszki ćwierkają, że w ataku na Engels ruSSkie stracili 7 Tu95, pewnie się nie wysypią, ale jak to prawda to ich troszkę zabolało.

  1. wolbi

   Szkoda, ze tego dnia niebo bylo zachmurzone, zdjecia z prywatnych satelit pewnie szybko obieglyby internet, ale jezeli uszkodzili 7szt to gruba akcja. Jeszcze kilkanascie takich akcji i po ruZZkich bombowcach pozostanie tylko wspomnienie.

Reklama