Reklama

Wojna na Ukrainie

309. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

309 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 29 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie pod Stelmachiwką , Andrijiwką , Płoszczanką i Czerwonopopiwką . Nadal trwają walki na obrzeżach Kreminnej , kontestowana jest Dibrowa . Ukraińskie ataki pod Kuzemiwką zakończyły się porażkami. SZ FR ostrzelały 34 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , w Sołedarze , Bachmuckim , pod Pidhorodnym , Bachmutem , Kliszczyjiwką i na zachód od Kurdiumiwki . Toczą się walki w rejonie Jakowliwki , skąd Rosjanie atakują pozycje ukraińskie pod Rozdilnym i Wesełym . Na zachód od Opytnego oddziałom rosyjskim udało się zająć fragment zalesionego terenu i okopać się tam. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Kamianką, Krasnohoriwką , w Marince i pod Pobiedą . Wczoraj Rosjanie bez powodzenia szturmowali Pierwomajskie . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 7 miejscowości. SZU ostrzelały miejsca koncentracji i punkty dowodzenia przeciwnika w Tokmaku , Połohach , Czernihiwce , Tytowym i Berdiańsku .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. SZU ostrzelały miejsca koncentracji przeciwnika w Nowej Kachowce .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR znowu ostrzelały 8 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim. Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na kilka dużych miast oraz infrastrukturę krytyczną. Dowództwo ukraińskich Sił Powietrznych doniosło o zestrzeleniu 54 rakiet manewrujących (spośród 69 wystrzelonych przez Rosjan) i 11 dronów-kamikadże Shahed-136. Uszkodzone zostały obiekty infrastruktury krytycznej pod Iwano-Frankowskiem . Przerwę w dostawach prądu odnotowano również we Lwowie .

W pobliżu bazy lotniczej Engels pod Saratowem aktywna była rosyjska obrona przeciwlotnicza.

Reklama

Komentarze (3)

 1. kaelivan

  Drony kamikadże robią seputu? xD

 2. Anty 50 C-cali

  Marinka, mija miesiąc - od startu mojego śledzenia- "Z"dobywania jej...Na zachód od Opytnego, russcy "v"yzwolili lesisty teren. Hm, taktycznie mądrze : las się przyda jako źródło opału, jak gdzie żywiczny chrust blisko. A i korony drzew nuż odbiją nieprzyjemne rzeczy zrzucane przez komercyjne drony. A tak serio, bardziej patrioty potrzebne na te szybsze - od "cruise", środki napadu russkich na Lwów i Iwano-? Bo mix opecnej opk z taką "narwią" do dzisiaj dostarczoną, to nie wiem czy "wyrobi"...ile to wywalili, z 120 w jednym szale? de-nazyfikacji , bliskiej zagranicy

  1. leiter84

   Marinkę "szturmują" juz tak nie miesiąc, a od 10 miesięcy, od pierwszego dnia wojny. Leży tuż przy granicy z Doniecką Republiką Bananową, a kacapom do tej pory udało się przez ten czas przesunąć się 500 metrów w stronę centrum. Taki symbol ruskich sukcesów ;)

 3. Ma_XX

  w pobliżu bazy Engels ruska OPL zestrzeliła własnego Su27

Reklama