Reklama

Wojna na Ukrainie

308. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna w ukrainie
Autor. @Liberov/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

308 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 28 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie pod Płoszczanką i Czerwonopopiwką . Kontynuowane są ciężkie walki na obrzeżach Kreminnej . Ukraińcy atakują pozycje rosyjskie pod Kuzemiwką . SZ FR ostrzelały 26 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Spirnym , na zachód od Jakowliwki , w Sołedarze , Bachmuckim , pod Pidhorodnym , Bachmutem i Kliszczyjiwką . Centralna część Opytnego jest kontestowana, południową zajęli Rosjanie. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Wodianym , w Marince , pod Pobiedą i Zołotą Nywą . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. W okupowanym Tokmaku kolejny raz doszło do eksplozji.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 5 miejscowości. SZU ostrzelały miejsca koncentracji przeciwnika w Kachowce i Nowej Kachowce .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR znowu ostrzelały trzy miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim. Rosjanie dokonali również ataku rakietowego na Dnipro i Synelnikowe .

Reklama

Komentarze (2)

 1. GB

  Jak rosyjska załoga może uszkodzić własny czołg? Czołg sobie jedzie ulicą tak z 20 km/h z lufą skierowaną lekko w prawo, nikt go nie ostrzeliwuje. I co robi? Lufa trafia w rosnące na poboczu drzewo i zatrzymuje czołg. Żeby było zabawniej jeden z załogantów jedzie na zewnątrz trzymając się lufy i najwyraźniej ma obserwować drogę... Tak głupiego uszkodzenia czołgu dawno nie widziałem...

  1. Buczacza

   Swego czasu były takie 2 filmy. Jeden jak onucowy tank jechał drogą. Mając lufę odwróconą w prawo. Po prawej stronie były lampy drogowe. Więc jadąc z lufą w prawo kasowali te lampy. I przypominam sobie jeszcze wyścig z zającami na pancerzu. Z którego onuce odpadały niczym ulęgałki. Zakończony efektownym zderzeniem z drzewem..

  2. papa lebel

   Nie no bez przesady. Lufą czołgu centralnie jak taranem w niegrube drzewo....? Nic nie będzie, "gniotsa nie łamiotsa" :)

  3. AchAch

   Pamioetaj ze wedlog Ciebie zginelo 100 tys Rosjan i 0 Ukraincow. To tylko wedlog Pentagonu - staraty sa mniej wiecej takie same. po 100 tys w obu formacjach (rannych zabitch i zaginonych)

 2. GB

  Nad rosyjską bazą lotniczą w Engels pracuje OPL, widać dymy po silniku rakiety OPL. Zdjęcia datowane na dziś, w dzień (ostatni atak był w nocy).

  1. GB

   Hmm.... Jest możliwe że druga armia świata zestrzeliła nad bazą Engels własnego Su-27/30.... Takie infa zaczęły się pojawiać. No i jeśli zestrzeliła ukraińskiego drona to wypadałoby pokazać jego wrak. Białorusini nie mieli problemu aby pokazać ponoć zestrzeloną przez nich ukraińską rakietę systemu S-300 (choć równie dobrze mogła to być ich rakieta, gdyż też mają S-300).

  2. GB

   O zestrzelonym nad Engels Su-27 pisze runet powołując się na źródła w ministerstwie obrony.... Strach przed dronami jak widać jest wielki, ale dlaczego nie zadziałał IFF?

Reklama