Reklama

Wojna na Ukrainie

306. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna w Ukrainie
Autor. Metin Aktaş/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

306 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 26 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie pod Nowoseliwskim , Stelmachiwką , Newskim, Płoszczanką , Czerwonopopiwką i Piszczanym . Ukraińcy prawdopodobnie wyzwolili Dibrową . Nadal toczą się ciężkie walki o Kreminną , głównie na obrzeżach terenu zabudowanego. SZ FR ostrzelały 24 miejscowości, w tym Charków.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Wesełym , na północny-zachód od Jakowliwki , w Sołedarze , Bachmuckim , pod Pidhorodnym , Bachmutem (Rosjanie nadal utrzymują pozycje na wysypisku śmieci), Kliszczyjiwką , na zachód od Kurdiumiwki oraz pod Piwnicznym . Kontynuowane są walki o południową część Opytnego . SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Wodianym , Krasnohoriwką i w Marince . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości. SZU ostrzelały zachodnią część Doniecka .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. SZU ostrzelały miejsca koncentracji przeciwnika pod Tokmakiem .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. W okupowanej Czapłynce i Ołeszkach doszło do eksplozji.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały cztery miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim.

Baza lotnicza Engels pod Saratowem została w zaatakowana w nocy z 25 na 26 grudnia. Trafiony miał zostać barak, w którym znajdowali się m.in. piloci bombowców. Zginąć miało 3 żołnierzy.

W przygranicznej rosyjskiej miejscowości Sudża , w obwodzie kurskim, doszło do eksplozji.

W lesie na południe od rosyjskiego miasta Pogar , w obwodzie briańskim, FSB zlikwidowała czteroosobowy oddział dywersyjny.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Zygazyg

    Są doniesienia że na froncie miały się pojawić T-14 Armata. Sołowiew wrzucił kilka filmików gdzie niby widać co najmniej 3 T-14 w krajobrazie błocistym czyli na porę roku możliwe że może to być Ukraina ale tak na prawdę może to być gdziekolwiek i kiedykolwiek. A wiec oczekuje że pierwsze zdobyczne egzemplarze trafią niedługo na testy u wuja Sama :-)

    1. papa lebel

      Joł, trzeba sprawdzać ile technologii ukradli.

Reklama