Reklama

Wojna na Ukrainie

305. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Ciężkie walki pod Kreminną [Podsumowanie]

wojen w ukrainie
Autor. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

305 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 25 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie pod Łymanem Perszym , Nowoseliwskim , Stelmachiwką , Płoszczanką , Czerwonopopiwką i Piszczanym . Ukraińcy odnoszą sukcesy w walkach pod Dibrową i Kreminną , ale Rosjanie nadal próbują utrzymać te pozycje. W rejon obu miejscowości agresor wysłał posiłki, w tym część oddziałów Prywatnej Kompanii Wojskowej „Wagner". Krótki odcinek szosy P-66 przy południowym wyjściu z Kreminnej znalazł się pod ostrzałem z broni ręcznej. SZ FR ostrzelały 33 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie na północny-zachód od Jakowliwki , w Sołedarze , Bachmuckim , pod Bachmutem (gdzie Ukraińcy sami podejmują działania zaczepne korzystając z osłabienia Rosjan), Kliszczyjiwką , na zachód od Kurdiumiwki oraz pod Piwnicznym . W Opytnym Rosjanie przeprowadzili kontratak, w wyniku, którego mogli odzyskać część południowych obrzeży miejscowości. SZ FR ostrzelały 22 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Krasnohoriwką , Wesełym , Awdijiwką , Pierwomajskim i w Marince . Na północ od Mykilskiego ostrzelany został rosyjski oddział rozpoznawczy. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. Ukraińcy ostrzelali wieś Zabaryne , gdzie jakoby miała mieć miejsce narada rosyjskich oficerów, a także Kachowkę .

Odcinek czarnomorski: w Eupatorii doszło do eksplozji.

SZ FR ostrzelały trzy miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze (6)

 1. GB

  Jest filmik na którym widać jak w nocy dron zrzuca granaty kumulacyjne na wieżę T-90M, po których widać wybuchy. Za dnia widać tego T-90M z oderwaną wieżą. Widać że nawet najnowsza wersja rodziny T-72/T-90 nadal jest niezabezpieczona od wewnętrznego wybuchu amunicji i casus latających wież je dotyczy.

 2. GB

  Mówią że kolejny nalot na bazę w Engelsie....

 3. Sojer

  Mordercy Putina jeszcze się bronią? Przecież Zełemski w USA ogłosił zwycięstwo..

 4. GB

  W necie pokazał się filmik z nowym zdobytym T-90M. W komentarzu mówią że to już 4 zdobyty czołg tego typu, choć Oryx podaję póki co tylko 2 zdobyte czołgi tego typu. Pokazały się też filmiki z ćwiczeń czołgów T-14 Armata i to ponoć blisko frontu z sugestią że trafią do walki. Czekamy wobec tego na przechwycenie tego czołgu przez Ukraińców. Skoro mogą zdobyć każdy, nawet najnowszy rosyjski czołg to i T-14 Armata też zdobędą.

 5. GB

  Po ataku drona na lotnisko lotnictwa strategicznego w Engels słychać było pierwsza słabą eksplozje i później głośniejszą. Nieoficjalnie lokalne media podają że zginęło 3 żołnierzy. Co zostało zniszczone być może pokażą zdjęcia satelitarne. Baza w Engels jest około 700 km od pozycji ukraińskich, co oznacza że drony ukraińskie mogą swobodnie przekraczać linię frontu I atakować wybrane obiekty.

 6. leiter84

  Autor dziennych podsumowań stara się ostatnio wzbogacić suche fakty, zwłaszcza na odcinku slobożańskim, elementami fabuły opisując działania, które nie miały miejsca lub snując insynuacje. Szkoda. Linia frontu nie ruszyła od miesiąca nie więcej niż o 1,5 km pomimo ciężkich walk, jednak mimo wszystko lepiej poprzestać na suchych, choćby nawet monotonnych, faktach.

Reklama