Reklama

Wojna na Ukrainie

301. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

301 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 21 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie pod Masiutiwką , Nowoseliwskim , Stelmachiwką , Płoszczanką , Czerwonopopiwką i w lesie na południowy-zachód od Kreminnej . Ukraińcy uderzyli z kolei na Pidkujczańsk , wieś jest położoną zaledwie 7 km od Swatowego , zdobyli ją i następnie odparli rosyjski kontratak. SZ FR ostrzelały 26 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Wesełem , wokół Jakowliwki , w Bachmuckim , Bachmutem , Opytnym i na zachód od Kurdiumiwki . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Wodianym , Pierwomajskiem , Newelskim , w Marince , pod Nowomychajliwką i Preczystiwką . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. SZU ostrzelały okupowany Donieck .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 5 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały jedną przygraniczną miejscowość w obwodzie czernihowskim.

Reklama

Komentarze (4)

 1. GB

  Ukraińcy trafili w restaurację w Doniecku w której imprezował Rogozin (były szef Roscosmosu). Ponoć lekko ranny.

  1. GB

   Trampoliniarz Rogozin jednak ciężko ranny. Pierwsze doniesienia mówiły że lekko ale teraz mówią że ciężko i może zejść.... Widziałem zdjęcia i filmiki tej restauracji, jak dla mnie to ma szczęście że przeżył.. Teraz to nie restauracja tylko ruina.

 2. GB

  Na Białorusi (przynajmniej tak jest w opisie filmiku) sfilmowano eszelon kolejowy z co najmniej kilkunastoma czołgami T-73B3M22 i T-90M. Naliczyłem 11 czołgów, ale to nie był jeszcze koniec wagonów. Ale w sieci jest też nowy filmik z co najmniej kompanią T-90M gdz8es w Donbasie. Rosjanie znowu rozrzucają najlepsze jednostki po różnych frontach?

 3. GB

  Pokazał się filmik z nalotu ukraińskiego drona na skład paliw w okolicach Orła (170km od granicy). Poleciały dwie bombki (inaczej ich nazwać chyba nie można, a nazwy nie chce mi się szukać). Zbiornik uszkodzony ale do remontu.

 4. leiter84

  Skąd wiadomość o Pidkujczańsku?

Reklama