Reklama

Wojna na Ukrainie

295. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Fcebook

295 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 15 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU atakowały pozycje rosyjskie w rejonie Nowoseliwskiego oraz pod Czerwonopopiwką . Rezultaty ataków nie są na razie znane, być może ich celem było jedynie zlikwidowanie efektów ostatnich rosyjskich kontrataków. Ukraińcy osiągnęli ponadto pewne sukcesy w rejonie Dibrowej oraz w lesie na południowy-zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianski , w Sołedarze , Bachmuckim i pod Opytnym . Ukraińcy kontratakowali rejon Biłohoriwki , wsi położonej przy szosie T-13-02. Kontynuowane są walki na wschodnich obrzeżach Bachmutu , gdzie Ukraińcy przeprowadzili kilka skutecznych kontruderzeń. Od kilku dni toczą się ciężkie walki o Jakowliwkę , która obecnie jest kontestowana. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości. W okupowanym Irmino doszło do eksplozji składu amunicji.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Wesełym , w Marince , Pobiedą i Nowomychajliwką . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. SZU ostrzelały pozycje i miejsca koncentracji przeciwnika w Połohach , Tokmaku i Berdiańsku .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 9 miejscowości, w tym Chersoń . SZU ostrzelały rakietami hotel w Zaliznym Porcie , który był wykorzystywany przez FSB jako siedziba tej instytucji.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały dwie przygraniczne miejscowości w obwodzie czernihowskim.

Reklama

Komentarze (1)

  1. lukaszpustelnik1984

    Czyli I wojna 2.0 na razie. Ruscy zakładają jeszcze jeden skok do 2-3 miesięcy. I to zdecyduje o przyszłości. Przy dużych stratach może się posypać pp obu stronach układ. Pytanie co zachód dosle. Może efy lub migi. Czołgów tam już trochę mają.

Reklama