Reklama

Wojna na Ukrainie

294. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

294 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 14 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki przeciwnika pod Hrianykiwką , Nowoseliwskim , Stelmachiwką , Czerwonopopiwką i w lesie na południowy-zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 28 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), w Sołedarze , Bachmuckim , Opytnym i na zachód od Kurdiumiwki . W Bachmucie Ukraińcom udało się odzyskać w wyniku kontrataku część wysypiska śmieci oraz jego okolicy. Zahamowali również postępy przeciwnika we wschodnich dzielnicach mieszkalnych (przeważnie zabudowa domów jednorodzinnych) przy ul. Fedora Maksymenki oraz Stawie Wschodnim przy ul. Patrisa Lumumby. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Newelkim , w Marince , Pobiedą i Nowomychajliwką . Niewielki oddział rosyjski planował niepostrzeżenie obejść pozycje ukraińskie parę kilometrów na wschód od Mykilskiego , ale został zauważony przez dron i skutecznie ostrzelany. Być może był to jedynie oddział rozpoznawczy, albo specnazu. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. Na południe od wsi Proletarka w obwodzie rostowskim Federacji Rosyjskiej wysadzono tor kolejowy.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała pod wsią Werbowe miejsce koncentracji przeciwnika. W okupowanym Melitopolu znowu zrobiło się głośno od eksplozji.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości, w tym Chersoń , gdzie trafiono budynek administracji obwodowej.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały pięć przygranicznych miejscowości w obwodzie czernihowskim i sumskim.

Z rana Rosjanie przeprowadzili atak na Kijów z wykorzystaniem dronów-kamikadże Shahed-136. Ukraińska opl zestrzeliła 13 obiektów. Pozostałe drony uderzyły w 4 bloki mieszkalne i budynek administracji samorządowej w dzielnicy szewczenkiwskiej Kijowa.

W miejscowości Klińce w obwodzie briańskim Federacji Rosyjskiej ponownie doszło do eksplozji.

Pod Kurskiem aktywna była rosyjska obrona przeciwlotnicza.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Fantastory

    Przydałaby się mapka. Można by potem zrobić gif na koniec tygodnia jak przebiegały zmiany.

Reklama