Reklama

Wojna na Ukrainie

290. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

290 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 10 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki przeciwnika pod Płoszczanką i na wschód od Newskiego . Ukraińcy prawdopodobnie odnotowują postępy w walkach o wieś Dibrowa . Rosjanie odbili Nowoseliwskie , ale zostali zatrzymani na zachód od wioski. SZ FR ostrzelały 27 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Biłohoriwką (wsią przy szosie T-13-02), Jakowliwką , w Sołedarze , w Bachmuckim , pod Pidhorodnym , pod Bachmutem , w Opytnym , Kliszczyjiwką , na zachód od Kurdiumiwki i Ozarianiwki oraz pod Drużbą . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Newelskim, Pobiedą i Nowomychajliwką . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 20 miejscowości. W nocy z 9 na 10 grudnia SZU ostrzelały miejsca koncentracji przeciwnika w Enerhodarze , Dniprorudnym , Wasyliwce , Melitopolu , Tokmaku , Połohach i w Berdiańsku . Za dnia miały miejsce kolejne ostrzały w Melitopolu i Tokmaku .

Odcinek chersoński: w kilku miejscach nad Dnieprem ma miejsce wymiana ognia karabinowego. SZ FR ostrzelały 3 miejscowości. SZU ostrzelały Ołeszki , Kachowkę , Skadowsk , Czapłynkę i hotel w Tarasiwce , służący okupantom za koszary.

Odcinek czarnomorski: w miasteczku Iczki na okupowanym Krymie miał miejsce pożar w koszarach wojskowych. Liczba okupantów, którzy zginęli w płomieniach i od obrażeń nie jest na razie znana. Doszło również do eksplozji pod Sewastopolem , aktywna była rosyjska obrona przeciwlotnicza, donoszono o obecności dronów ukraińskich na niebie. Do dwóch dużych eksplozji doszło na południe od Bakczysaraju . Wybuchy odnotowano również pod Symferopolem , Jałtą oraz w Dżankoj .

SZ FR ostrzelały 3 przygraniczne miejscowości w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Anty 50 C-cali

  hotel - jako koszary. To inna "misja" jak Naszych w Bośni. Tam nikt im na walił z artylerii po pokojach, ba , nawet miejscowe im gotowały

 2. Agencja Prasowa Lech Czech Rus

  Ruscy zaczęli się dogrzewać ogniskami w składach amunicji i paliw. Stąd te pożary i eksplozje.

  1. Śpioch

   Operatorzy kamer termowizyjnych lubią to już z kilkunastu kilometrów.

Reklama