Reklama

Wojna na Ukrainie

286. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine/ Facebook

286 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 6 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: toczą się walki w rejonie Piszczane i Czerwonopopiwki . SZ FR ostrzelały 23 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Jakowliwką , w Sołedarze , Bachmuckim , pod Bachmutem , Opytnym i Kliszczyjiwką i Andrijiwką . Kontynuowane są walki w rejonie Kurdiumiwki . SZ FR ostrzelały 8 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli atak rosyjski pod Awdijiwką i Krasnohoriwką. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. SZU znowu ostrzelała cele w Doniecku , a także w Makijiwce i Gorłówce .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 8 miejscowości. SZU zniszczyły skład amunicji w Mychajliwce .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnym obu stron. SZ FR ostrzelały 4 miejscowości. SZU ostrzelały miejsce koncentracji przeciwnika w Kachowce .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 5 przygranicznych miejscowości w obwodach czernihowskim i sumskim.

Nad ranem 6 grudnia doszło do eksplozji w składzie paliw w Kursku na terenie Federacji Rosyjskiej.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    Ukraińcy mówią iż znowu zestrzeliwują irańskie drony, a w jednym przypadku pokazują fotki zestrzelonego drona. Czyli albo Rosjanie wykorzystują ostatnie zapasy, albo przyszła nowa dostawa. Dziś poszło info że niedługo Iran ma dostarczyć Rosji rakiety balistyczne i kolejne drony. Ile w tym prawdy to się pewnie niedługo przekonamy.

    1. Onyx

      Podobno przez naciski z zewnątrz i problemy z własnymi obywatelami, póki co Iran nie dostarczy Rosji rakiet balistycznych. Ta informacja ma jakiś sens, bo rakiety są dużo bardziej skomplikowane od dronów, do tego muszą dostawać sygnały od społeczności międzynarodowej, że może to być "nieopłacalne" dla reżimu który ma poważne problemy w kraju.

Reklama