Reklama

Wojna na Ukrainie

282. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

282 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 2 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU znowu odparły atak rosyjski na Stelmachiwkę. Oddziały rosyjskie wkroczyły do ruin wsi Nowoseliwskie . Ukraińcy dotarli do obrzeży Czerwonopopiwki . Rosjanie przeprowadzili tam kontratak, który jednak został odparty. Oddziały ukraińskie próbują podejść lasem pod Kreminną od strony południowej. SZU prawdopodobnie wyzwoliły Jahidne . SZ FR ostrzelały 30 miejscowości. W przygranicznym Grajworonie na terenie Rosji doszło do eksplozji.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Spirnym , pod Sołedarem , pod Bachmutem , Opytnym , Kliszczyjiwką , w północno-zachodniej części   Kurdiumiwki i pod Piwnicznym . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki Rosjan pod Pierwomajskim , Newelskim , Krasnohoriwką i w Marince . SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. SZU ostrzelały Donieck i skład paliw w Szachtarsku .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 11 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała skład amunicji pod Iwaniwką .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnym obu stron. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. SZU ostrzelały rosyjski skład zaopatrzenia w Nowej Kachowce ,

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Anty 50 C-cali

  Marinka - czy to miasteczko 'v"cielone do moCarstwa, ukazem aJaTollaha, haha!? Potwierdzone uściskami - przed "przegrupowaniem" spod...Chersonia? SZU, w tej Marince, mieli ciężko-russki ostro naparli i byli w 50% , jeszcze w drugiej dekadzie listopada. Ale na jutubie kanale13, jest filmik o kontraatakowaniu, i wykurzaniu - dosłownie, jednego ciemnego typa, z domu o "zakopiańskim" powiedzmy dachu. Bo Ukr to takie jaśniejsze mundury. Raz, że "ciemniejszy" zwiał wreszcie - na własnych nogach, jak go kontraatakujący wykurzyli - granatami spod Dachu. A ZIMA IDZIE! (to nie lato i "pod gruszą"!). Dwa, obok domu basen - TO I WODA DO PICIA!!? Dla szarańczy, 200 000, nim śnieg spadnie. Czyli nie wszystko takie jak Pawliwka, te 30- , ba 40 kilomerty włamania, to na takie wille w lasach liczone

 2. opozycja

  Mysle ze straty sa po obu stronach. To propaganda ze tylko po Rosyjskiej.

  1. nyja

   A gdzie masz twierdzenie ze straty sa tylko po stronie rosyjskiej?

  2. papa lebel

   Też tak uważam :) I nie pisz rosyjskiej z dużej litery, bo to nie po polsku;)

  3. Carolus

   Nikt nie mówi, że tylko po rosyjskiej. Przeciwnie, prezydent Zełenski często wspomina, że wielu ukraińskich żołnierzy ginie. Zapowiedział, że straty będą podane po wojnie. Natomiast jasne jest, że straty najeźdźców są o wiele większe. Sowiecki sposób wojowania i pogarda wobec poborowych muszą generować straty.

 3. Sorbon

  Chciałbym mieć Twój dar wyłuskiwania tak istotnych danych z ogólnych i "suchych" informacji ale spytam. Jak w tym opisie działań wyczytałeś coś o stratach? Jak jeszcze znasz konkretne liczby to ja bym wysłał CV do wojska.

Reklama