Reklama

Wojna na Ukrainie

281. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

281 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 1 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie na Stelmachiwkę i Nowoseliwskie . Ukraińcy zajęli (być może jeszcze wczoraj) okolice Płoszczanki i uderzyli następnie w kierunku Krasnoriczeskiego . SZ FR ostrzelały 28 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Jakowliwką i pod Bachmutem . O północno-zachodnią część Kurdiumiwki znowu toczą się walki. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki Rosjan pod Kamianką , Wodianym , Pierwomajskim , Krasnohoriwką i w Marince . Trwają walki o ruiny Pawliwki . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości. SZU ostrzelały cele w Doniecku oraz infrastrukturę kolejową w Iłowajsku .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. Pojawiły się doniesienia o wycofaniu z Połohów i Inżenernego części oddziałów rosyjskich. Może to oznaczać tak początek odwrotu jak i rotację sił na wypoczęte. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 12 miejscowości. Artyleria SZU znowu ostrzelała składy i miejsca koncentracji przeciwnika w Tokmaku .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnym obu stron. SZ FR ostrzelały 6 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 5 miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze

    Reklama