Reklama

Wojna na Ukrainie

277. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Twitter

277 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 27 listopada 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły atak rosyjski na Stelmachiwkę . Ukraińcy naciskają z kolei na przeciwnika w rejonie Kreminnej , Kysliwki i Płoszczanki . SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała miejsca koncentracji przeciwnika w mieście Swatowe .

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Spirnym, Jakowliwką , w Bachmuckim i pod Bachmutem . Sytuacja Ukraińców na południe od Bachmutu jest ciężka, szczególnie pod Opytnym i Iwanhradem . Toczą się boje o Ozarianiwkę , która obecnie znajduje się w „szarej strefie". Oddziały rosyjskie naciskają również na Kurdiumiwkę . Rosjanie próbowali nocą z 26 na 27 listopada wedrzeć się do Bachmutu, ale zostali dostrzeżeni (pomógł w tym dron z termowizją) przy skrzyżowaniu M-03 z T-13-02 i ostrzelani przez artylerię ukraińską. SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: nadal toczą się walki pod Kamianką , Awdijiwką , Pierwomajskim , Newelskim , Krasnohoriwką i w Marince . SZU nie utrzymują już pozycji w Pawliwce , ale trzymają wieś pod kontrolą ogniową, głównie artylerii. Rosjanie nie podejmują prób obsadzenia całej miejscowości, skupiają się na przeprowadzaniu ataków w kierunku Wuhłedaru . Na chwilę obecną SZU utrzymują swoje pozycje w tym rejonie. SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 10 miejscowości. SZU intensywnie ostrzeliwały pozycje oraz miejsca koncentracji Rosjan w Połohach .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnym obu stron. Rosjanie obsadzili wyspy na Dnieprze pomiędzy Chersoniem a Ołeszkami . SZ FR ostrzelały 5 miejscowości. W nocy z 24 na 25 listopada SZU ostrzelały składy i miejsca koncentracji przeciwnika w Ołeszkach , Kachowce i Nowej Kachowce .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Fredd

  To jest wojna starych ludzi (po obu stronach): "Siły Zbrojne Ukrainy przerzucają rezerwy z Chersonia na kierunek doniecki, w większości są to rezerwiści z 9 fali mobilizacji w wieku powyżej 55 lat " - powiedział Denis Pushilin." Bezsensowna rzeź, wiadomo, że i tak będą musieli się jakoś dogadać na zasadzie 'ziemia za pokój"

  1. GB

   I za kilka lat kolejna inwazja Rosji na Ukrainę? I też ziemia za pokój?

 2. Anty 50 C-cali

  Ukr nie trzymaja już...Pawliwki. Jak "spora"- terytorialnie Ta "Z:"dobycz. Jak typowa wioska w opłotkach na lubelszczyźnie, czy raczej - podkarpackiem. Nad reklamą Hanwha, pisze o "trzymaniu - tego co zostało z typowej wioseczki ukraińskiej - pod kontrolą Ogniową. haha.To gdziesz te 200 000 mobików , na we"z"wanie ajatollaha znajdzie ---DACH, nad główki?! Zima idzie, w miasteczku Marinka, russki ciężko Naparli, odparci 22-go. Pchają od południa na Bachmut, jak od ...lipca?! Tempo Sommy, jak nic- 100 lat temu "V"stecz.

 3. Ma_XX

  wychodzą ciekawe fakty - Ostrów Zmijnyj ostrzeliwali Ukraińcy Ceasarem z barki, którą holowali 10 km od brzegu a potem wpływali tym całym zestawem na rzekę Dunaj i tam ją maskowali

  1. Maniekw

   A po co oni na Dunaj wpływali?

  2. Anty 50 C-cali

   ManiekWiesz co to "maskowanie w tle brzegu"? . wiesz dlaczego na wyspie Węży russki trzymali rewelacyjnego ....Pancira blisko ściany budynku ?! Kto przeciwko Murenie? Co cicho przegryza??! takie MOR-y kolejnej generacji, jak Orkan, Piorun.Grom....

 4. GB

  Dziś pokazały się zdjęcia wraku Su-34 zestrzelonego na wiosnę w okolicach Kupiańska O. Charkowski, ale do tej pory nie było potwierdzenia. Numer RF-95005, czerwony 22. Także dziś pokazał się filmik z wrakiem rosyjskiego Su-25 zestrzelonego na początku listopada

  1. GB

   Jednak ten Su-34 został zestrzelony na początku listopada, a zestrzelenia Su-25 nie było. Po prostu były dwa infa opisujące jedno zestrzelenie.

 5. GB

  Pojawiają się filmiki ze zmarłymi z wychłodzenia rosyjskimi żołnierzami. Po prostu nie przeżywają nocy w swoich jamkach, a ognisk nie mogą rozpalić bo byliby ostrzelani przez artylerię. Wycofać też się nie mogą gdyż mają za plecami własne oddziały zaporowe, które strzelają do takich żołnierzy. Brak zimowego wyposażenia, ciepłego jedzenia, czy choćby zimowych namiotów i efekt jest taki że umierają lub nie nadają się do walki, a zima jeszcze nie nadeszła tak naprawdę.

Reklama