Reklama

Wojna na Ukrainie

272. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. General Staff of the Ukraine Armed Forces/Facebook

272 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 22 listopada 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli kolejny atak rosyjski pod Stelmachiwką . SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Spirnym , Biłohoriwką (wieś przy szosie T-13-02), Jakowliwką , w Sołedarze , pod Bachmutem i Opytnym . SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Kamianką , Awdijiwką , Pierwomajskiem , Krasnohoriwką , w Marince i pod Nowomychajliwką . Prawdopodobnie w rejonie Pawliwki nadal toczą się ciężkie walki. SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. Na zapleczu rosyjskim trwa przegrupowanie oddziałów, m.in. w Mołoczańsku . SZ FR ostrzelały na tym odcinku 8 miejscowości. Z kolei SZU ostrzelały okupowany Tokmak .

Odcinek chersoński: pojawiły się informacje o kontynuowaniu przez SZU operacji na Mierzei Kinburnskiej . Prawdopodobnym celem oddziałów zaangażowanych w te działania (wiele wskazuje na Siły Operacji Specjalnych) może być ściągnięcie na ten odcinek części jednostek rosyjskich, które mogłyby być wykorzystane np. pod Wuhłedarem albo Bachmutem. SZ FR ostrzelały 6 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: pod Sewastopolem miało dojść do ataku ukraińskich dronów. Aktywna była rosyjska obrona przeciwlotnicza.

SZ FR ostrzelały jedną miejscowość przygraniczną w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze (3)

 1. GB

  Brytyjczycy chcą przekazać Ukrainie śmigłowce Sea King (wycofane w 2018 roku).

  1. Macorr

   Ciekawe czy udałoby się podejść na 10 km od jakiegoś Kalibrostatku i go posłac na dno za pomocą torped mk 46

  2. GB

   O ile pamiętam to w I Wojnie w Zatoce to brytyjskie śmigłowce (być może właśnie Sea Kingi) przetrzebiły lekkimi rakietami kierowanymi irackie kutry w tym rakietowe podobnie uzbrojone w OPL jak dzisiejsze rosyjskie w tym te z Kalibrami (oprócz fregat typu Grigorowicz).

 2. GB

  Pojawiają się informacje że znów wystartowały Tu-95.

 3. GB

  Są informacje o starcie bombowców Tu-95. Pewnie niedługo rakiety znów polecą na obiekty krytyczne.

  1. GB

   Z Engels miało wystartować 8 Tu-95. Jeśli wzięły pełny ładunek to może polecieć ponad 100 rakiet (max 1 bierze do 16 rakiet). Są wersje Tu-95MS6 (6 rakiet w komorze w kadłubie) i Tu-95MS16 (w sumie do 16 rakiet w komorze i na węzłach pod skrzydłowych)..

Reklama