Reklama

Wojna na Ukrainie

270. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Ukraina wojna
Autor. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

270 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 20 listopada 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU nacierają na pozycje przeciwnika pod Kuzemiwką i Krywoszyjiwką , a także atakują w kierunku skrzyżowania P-66 z O-13-05-05. Ukraińcy odparli również atak rosyjski pod Stelmachiwką . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZ FR wznowiły intensywne działania zaczepne na niemal całym odcinku. SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Spirnym , Berestowym , Biłohoriwką (wieś przy szosie T-13-02), Jakowliwką , w Bachmuckim , pod Bachmut em, Opytnym , Iwanhradem i Kliszczyjiwką . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: toczą się intensywne walki o Pawliwkę oraz jej okolice. Choć niektórym oddziałom rosyjskim udało się nawet dojść do linii rzeki Kaszłahacz, to jednak poniosły one ponownie bardzo ciężkie straty. Cała zachodnia część wsi jest obecnie pod kontrolą SZU. Rosyjski atak na nią od południa również zakończył się katastrofą. Rosjanie utrzymali się prawdopodobnie jedynie na południowo-wschodnich obrzeżach oraz nad Stawkiem Nikolskim. Reszta ruin miejscowości jest tzw. ziemią niczyją. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 12 miejscowości. W okupowanym Melitopolu doszło do wybuchów.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości, w tym znowu Chersoń . SZU ostrzelały składy oraz miejsca koncentracji oddziałów rosyjskich w Czapłynce , Nowej Kachowce oraz Ołeszkach .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    1. Pojawiła się informacja że Izrael dostarczy Ukrainie rakiety w przypadku gdy Iran sprzeda swoje balistyczne do Rosji. 2. Turcja miała dostarczyć Ukrainie wyrzutnie rakiet TRLG-230, których rakiety mogą być naprowadzane laserowo przez drony TB2. Donośność rakiet tego systemu to około 70 km. Dodatkowo Ukraina miała też otrzymać pociski rakietowe pow-pow Sungur, które mogą być wystrzeliwane z TB2. O ile to wszystko jest prawdą to zmienia stanowisko Izraela i Turcji (choć Turcy już wcześniej sprzedawali drony, ale nic nie było wiadomo o artylerii rakietowe).

Reklama