Reklama

Wojna na Ukrainie

268. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

268 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 18 listopada 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie pod Stelmachiwką i Nowoseliwką . Ukraińcy mogli przejąć kontrolę nad Płoszczanką (może to być jednak jedynie tymczasowe) i znowu zbliżyć się do skrzyżowania dróg P-66 z O-13-05-05. Ukraińcy nadal atakują pozycje przeciwnika pod wsią Dibrowa . SZ FR ostrzelały 23 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Werchniokamianskim , Spirnym i Biłohoriwką (wieś przy szosie T-13-02). Spadła intensywność walk na linii frontu od Sołedaru , przez Bachmut , do Ozarianiwki . Rosjanom prawdopodobnie nie udało się utrzymać stanowisk w południowo-wschodniej części wsi Opytne . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. Artyleria rakietowa SZU ostrzelała budynki w Briance , które służyły Rosjanom za koszary.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie na północ od Opytnego (wieś nadal jest pod kontrolą Rosjan), pod Wodianym , Pierwomajskiem i Nowomychajliwką . Oddziały rosyjskie utrzymały pozycje w południowej części Pawliwki . Wieczorem znowu rozgorzały walki o nią. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości. Artyleria SZU znowu ostrzelała węzeł kolejowy w Iłowajsku .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 10 miejscowości.

Odcinek chersoński: wzdłuż Dniepru trwa wymiana ognia artyleryjskiego. SZ FR ostrzelały 6 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała składy i miejsca koncentracji przeciwnika w Czapłynce .

Odcinek czarnomorski: ostrzelana przez Rosjan została Odessa . W nocy z 17 na 18 listopada miało dojść do ataku morskiego drona-kamikadze na rosyjski port wojskowy w Noworosyjsku .

SZ FR ostrzelały 7 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Honker Haker

  Orki zostawiają spaloną ziemię. Ukraińcy ostrzeliwują swoje tereny, rujnują tym samym swój kraj. rosjanie tracą tylko amunicję i poborowych. Piszę tylko bo życie człowieka kosztuje tam tyle ile trybiku w machinie. rosjanie wciąż nie czują się zagrożeni. Bez ataku na rosję ta wojna się prędko nie skończy.

 2. Ma_XX

  i NASAMS posłał na ziemię nietanalogicznego na całym świecie Su-35 :D

  1. GB

   Przed chwilą dopiero znalazłem info o tym zestrzeleniu. Jest filmik ale brak informacji czym został zestrzelony, tyle tylko że w okolicach Bachmutu.

  2. Ma_XX

   pilot się katapultował ale nie przeżył

Reklama