Reklama

Wojna na Ukrainie

266. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Czołg T-72B3M zniszczony przez pułk "Azow"
Czołg T-72B3M zniszczony przez pułk "Azow"
Autor. Twitter/Polk_azov

266 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 16 listopada 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy nacierają na rosyjskie pozycje na wzgórzach na zachód od Nyżniej Dywanki . SZ FR ostrzelały 24 miejscowości. Pod rosyjskim Biełgorodem słychać eksplozje.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Wesełym , Biłohoriwką (wieś przy szosie T-13-02), pod Sołedarem , Kurdiumiwką oraz uderzenie wyprowadzone w kierunku Ozarianiwki z Majorska . SZ FR ostrzelały 11 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała miejsce koncentracji przeciwnika w Deneżnykowe . W okupowanym Starobielsku doszło do eksplozji.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Nowokałynowym , Kamianką , Awdijiwką , Wodianym , Pierwomajskiem , Nowomychajliwkę i Wremiwką . Rosjanie okopali się w wysuszonym zbiorniku wodnym ponad 1,5 km na południowy-wschód od Newelskiego . Pod Pawliwką znowu doszło do ataku rosyjskiego. Rosjanie intensywnie wykorzystują artylerię i drony-kamikadze. Sytuacja strony ukraińskiej jest ciężka. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: pod Połohami trwają walki. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 12 miejscowości. Nad ranem 16 listopada doszło do ostrzału obiektów zajętych przez Rosjan w okupowanym Tokmaku .

Odcinek chersoński: nad Dnieprem ma miejsce walka kontrbateryjna. Brak informacji o sytuacji na Mierzei Kinburnskiej . SZ FR ostrzelały trzy miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała dzisiaj składy i miejsca koncentracji przeciwnika w Czapłynce i Skadowsku .

Odcinek czarnomorski: w Dżankoj , na okupowanym Krymie, doszło do eksplozji. W mieście znajduje się ważny węzeł kolejowy.

SZ FR ostrzelały 4 miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim.

W miejscowości Stalnoj Koń , na terenie obwodu orłowskiego w Rosji, dron zaatakował rafinerię. Uszkodzenia są niewielkie.

Reklama

Komentarze

    Reklama