Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24

265. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Fot. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

265 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 15 listopada 2022 roku.

Odcinek słobożański: SZU odparły atak rosyjski na Nowoseliwskie . Brak informacji o wyniku wczorajszych walk pod Nowomykilskim (równie dobrze rosyjskie doniesienia o nich mogły być zmyślone), ale dzisiaj Ukraińcy mieli atakować pozycje rosyjskie położone wzdłuż szosy P-66. SZ FR ostrzelały 24 miejscowości. Ostrzelane zostało rosyjskie miasteczko Szebiekino .

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), w Sołedarze , Bachmuckim i pod Bachmutem . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Nowokałynowym , Pierwomajskiem , Krasnohoriwką , Marinką , Nowomychajliwkę i Wremiwką . Wieczorem Rosjanie znowu zaatakowali wieś Pawliwka , gdzie aktualnie trwają ciężkie walki. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. SZU ostrzelały okupowaną Gorłówkę . Do eksplozji doszło również w okupowanym Komsomolskim/Kalmiuskim , przez które przechodzi linia kolejowa.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 13 miejscowości. W bazie rosyjskiej w Melitopolu doszło do eksplozji.

Odcinek chersoński: w Nowej Kachowce miała miejsce wymiana ognia karabinowego. Nieznany jest na chwilę obecną status Ołeszek i Hołej Prystani , co potwierdza tezy, że do obu miejscowości wkroczyły ukraińskie Siły Operacji Specjalnych, których celem nie było tyle zdobycie i utrzymanie terenu, ale przedostanie się na tyły wojsk przeciwnika. SZ FR ostrzelały 5 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała dzisiaj składy i miejsca koncentracji przeciwnika w Skadowsku , Kałanczaku i Łazurnym .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR przeprowadziły ataki rakietowe na terenie całej Ukrainy. Rakietom manewrującym czasem towarzyszyły drony-kamikadze.Do wieczora r Rosjanie wystrzelili ponad 100 pocisków, z których ukraińska opl/opr zestrzeliła 73. Ukraińcy zestrzelili również 10 dronów Shahed-136. Pozostałe w większości uderzyły w infrastrukturę krytyczną, inne z kolei w bloki mieszkalne. Ataki przeprowadzono m.in. na Kijów, Odessę, Krzywy Róg, Kropywnicki, Kremenczuk, Charków, Sumy, Winnicę, Chmielnicki, Tarnopol, Lwów, Kowel, Równe i Żytomierz.

Komentarze (3)

  1. GB

    Wychodzi coraz więcej zdjęć z zachodniego brzegu O. Chersońskiego a na nich jednak sporo sprzętu porzuconego i zniszczonego oraz pozostawione polowe magazyny amunicji. Zdobyty sprzęt w większości uszkodzony. To jednak nie był taki udany odwrót jeśli chodzi o straty sprzętowe. Tu jednak widać że sprzętu który nie można było ewakuować to niszczono.

  2. GB

    Pokazało się zdjęcie ponoć samochodu Stremousowa, który miał zginąć w wypadku samochodowym (brak zapiętych pasów itp. po zderzeniu z ciężarówką). Otóż samochód jest postrzelany wieloma pociskami, a maska to jakby dostała strzał z granatnika... Mówiono że zderzył się z ciężarówką tylko na miejscu teoretycznego wypadku nikt nie widział ciężarówki.... Albo ukraińscy partyzanci to zrobili, albo siepacze z FSB.

  3. GB

    Dziś koło 4 rano czasu moskiewskiego dron uderzył w zbiornik ropy koło miasta Oriel. Na nieszczęście paliwo nie wybuchło (mogło go nie być). Od ukraińskiej granicy do miasta jest około 170 km. Czyżby Ukraińcy opracowali albo dostali nowe drony, choć i wcześniej zdarzały się ataki na dalekie zaplecze.