Reklama

Wojna na Ukrainie

262. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

262 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 12 listopada 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Rosjanie przeprowadzili natarcie w rejonie Dworicznej . Ich atak na Masiutiwkę został jednak odparty, a oddział SZ FR, który go przeprowadził prawdopodobnie zajął pozycje pod Wilszanką . SZU odparły również ataki rosyjskie na Orlianskie , Nowoseliwskie , Miasożariwkę i Makijiwkę . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Werchniokamianskim , Jakowliwką , w Sołedarze (a także na wschód od miasteczka), pod Bachmutem , Iwanhradem , Opytnym i Majorskiem . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Kamianką , Wodianym , Pierwomajskiem , Newelskim , Krasnohoriwką , Marinką i Pawliwką . Opytne jest pod kontrolą rosyjską. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 18 miejscowości.

Odcinek chersoński: Ukraińcy wkroczyli dzisiaj do Antoniwka i Kozackie . Ukraińcy mieli jakoby wykonać desant na Mierzei Kinburskiej . SZ FR ostrzelały co najmniej 4 miejscowości. Artyleria SZU ostrzeliwała Nową Kachowkę .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Reklama

Komentarze (2)

  1. GB

    1. Nieprawdopodobne, Ukraińcy lądują i zajmują Mierzeję Kimburn. Ciekawe czy się na niej utrzymają. 2. Na teraz szacuje straty rosyjskie w sprzęcie po ostatniej ofensywie ukraińskiej w O. Chersońskim na mniej więcej ekwiwalent 2 batalionów. Przy czym na filmikach jest sporo systemów nietypowych ale bardzo ważnych zaczynając od wozów dowodzenia, poprzez wozy WRE, a kończąc na radarach od S-300.

  2. GB

    Dochodzi do sytuacji kuriozalnych w historii wojen. Zmobilizowani Rosjanie buntują się z tego powodu iż rosyjscy oficerowie nie potrafią im zapewnić odpowiedniego szkolenia aby mogli walczyć z Ukraińcami. Przy czym oficerowie nie potrafią nad jimi zapanować. O wielu buntach czytałem ale o buncie z braku odpowiedniego szkolenia to pierwszy raz....

Reklama