Reklama

Wojna na Ukrainie

257. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. służba prasowa 26. Brygady Artylerii, Konstantyn Liberow

257 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 7 listopada 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli atak rosyjski skierowany na Jampil . Toczą się walki na zachód od miasta Swatowe oraz pod Dibrową . Rośnie liczba pojmanych rosyjskich jeńców, głównie niedawno zmobilizowanych. SZ FR ostrzelały 20 miejscowości. Po rosyjskiej stronie ostrzelany został Grajworon .

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , pod Bachmutem , Iwanhradem , Opytnym , Andrijiwką i Majorskiem . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. SZU ostrzelały miejsce stacjonowania batalionu Wostok-Achmat (złożonego z kadyrowców) w Łysyczańsku .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Krasnohoriwką , Marinką , Nowomychajliwką , na wschód od wsi Wodiane oraz pod Pawliwką , gdzie Ukraińcy rozgromili nacierających Rosjan. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości. W wyniku ostrzału SZU w nocy z 6 na 7 listopada doszło do pożaru w budynku administracji kolejowej w Doniecku .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 14 miejscowości.

Odcinek chersoński: prawdopodobnie toczą się walki o Prawdyne i Błahodatne . SZ FR ostrzelały 7 miejscowości. SZU ponownie ostrzelały miejsca koncentracji oddziałów przeciwnika w Nowej Kachowce i Ołeszkach.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały cztery przygraniczne miejscowości w obwodach sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (4)

 1. GB

  Jest filmik na którym dron kamikadze Lancet ma trafić i zniszczyć sh Krab. Rzeczywiście wygląda jak Krab.

  1. GB

   Pokazał się kolejny filmik na którym ma zostać trafiony sh Krab.

  2. opozycja

   A wystrczy 1 trafienie Lancetem by Kraba zniszczyc?

 2. GB

  Walki kolo Śnigirewce pod Chersoniem. Nie wiadomo czy rozpoznanie czy konkretny atak. Jest sfilmowana rozbita rosyjska kolumna. Info z obu stron.

  1. GB

   O ile ta zniszczona kolumna może być ukraińska (bo są też takie infa), to o Snigieriwkę toczy się ciężka walka. Ukraińcy mieli do niej wkroczyć.

  2. GB

   Chyba też lokalny sukces ukraiński na kierunku bierisławskim, gdzie jednostki miały wejść do wsi Dudczany i przygotowują się do ataku w kierunku Mylowe (info od Rybara). Zobaczymy co będzie jutro, dalsze ukraińskie sukcesy czy udane kontraataki rosyjskie.

 3. Zygazyg

  Czyli co, z opisu wygląda na to że orki przejęły inicjatywę na większości odcinków ?

  1. lukaszpustelnik1984

   Nie wynika napewno że Orki przejęły incjatywe. Ale co do SZu napewno nie wynika że ją mają.

  2. Jaro89

   Może jeszcze nie inicjatywę ale będą ją systematycznie zyskiwać mam obawy. Dodatkowo USA już teraz namawia Ukrainę do negocjacji czyli na język Polski ustępstw, a wiele wskazuje na to, że gdy Republikanie zaczną mieć więcej do powiedzenia w Kongresie to i kroplówka zostanie przykręcona. Chwile wyglądało to dobrze. Chwile.

  3. Szabelkajakulani

   Nie nazwałbym tego inicjatywą. Dostali świeże masy poborowych więc ich pchają do ataku masowo. Stawiałbym, że mają problemy z utrzymaniem tych wojsk w dobrym stanie i im bliżej zimy tym będzie gorzej - jedzenie, ubrania, namioty itp. Gdyby mieli taką przewagę w artylerii jak na wiosnę, gdy zdobywali Sewierodonieck to faktycznie byłaby sytuacja słaba dla SZU. A teraz to robią powtórkę z I wojny światowej. Czy to jest przejęcie inicjatywy? Jeżeli Ukrainicy nie mają odwodów i bronią się czym mogą to tak, ale raczej zakładam, że tak nie jest. Ale to moje przemyślenia tylko.

 4. Szwejk85/87

  Straty są na 100% bo cudów nie ma. Ale jest filmik jak dron kamikadze rozwala ukraińskiego kub-a.... drewnianego...

Reklama