Reklama

Wojna na Ukrainie

256. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Twitter

256 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 6 listopada 2022 roku.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie pod Makijiwką i Jampoliwką . Toczą się walki w rejonie Płoszczanki . Rosjanie uderzyli również w kierunku przygranicznej wsi Zybyne , ale zostali zatrzymani w lesie na północ od niej i zmuszeni do odwrotu. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. We wsi Chotmyżsk , w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim, wybuchł pożar po ostrzale. W samym Biełgorodzie płonie skład paliw.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Berestowym , Jakowliwką , w Sołedarze , w Bachmuckim , pod Bachmutem , Iwanhradem , Opytnym , Andrijiwką , Ozarianiwką i Majorskiem . Ukraińcy z kolei uderzyli na pozycje przeciwnika pod Mikołajiwką . SZ FR ostrzelały 9 miejscowości. SZU ostrzelały cele w Alczewsku i Kadijewce .

Reklama

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Opytnym , Marinką , Nowomychajliwką i Pawliwką . Rosjanie mają problem ze zdobyciem ostatniej z wymienionych miejscowości. Dzisiaj udało im się za cenę wysokich strat zająć jedynie sad i kilka budynków na południowych obrzeżach wsi. Niektóre oddziały walczące na tym odcinku odmawiają wykonania rozkazów ataku. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. SZU ponownie ostrzelały cele w Donieck u.

Odcinek zaporoski: SZU odparły atak rosyjski pod wsiami Szczerbaky i Mali Szczerbaky . SZ FR ostrzelały na tym odcinku 9 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak konkretnych informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 7 miejscowości. SZU ostrzelały miejsce koncentracji oddziałów przeciwnika w Nowej Kachowce . Polec miało ok. 150 żołnierzy rosyjskich. Za sprawą tego ostrzału miał mieć miejsce tymczasowy blackout w Chersoniu . Jeden z ukraińskich pocisków miał też uszkodzić śluzę na tamie. Ponadto Rosjanie wydali zarządzili ewakuację ludności cywilnej z Berysławia . Ma zostać przeprowadzona do 10 listopada. W tej samej miejscowości okupanci niszczą linie energetyczne.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały pięć przygranicznych miejscowości w obwodach sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    Pojawił się filmik z atakami dronów TB2 na rosyjskie wozy bojowe. Zdaje się nowy. Jest to chyba pierwszy taki filmik od kilku miesięcy.

Reklama