Reklama

Wojna na Ukrainie

254. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Haubica 155 mm FH-70 w działaniach bojowych na Ukrainie
Haubica 155 mm FH-70 w działaniach bojowych na Ukrainie
Autor. Ukraińskie siły zbrojne

254 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 4 listopada 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły kolejne ataki rosyjskie w kierunku Newskiego i Makijiwki . Następnie Ukraińcy przeprowadzili kontratak, który dotarł pod Płoszczankę , która obecnie znajduje się na „ziemi niczyjej". Ukraińcy zaatakowali z kolei pozycje rosyjskie pod Jahidnym po czym ruszyli w kierunku Nowej Tarasiwki , gdzie Rosjanom w obronie sprzyja teren podmokły i wzniesienia. SZU walczą również w lesie na zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Werchniokamianskim oraz Spirnym , w Sołedarze , pod Bachmutem i Iwanhradem . SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Opytnym , Wodianym , Pierwomajskiem , Marinką , Nowomychajliwką , na wschód od wsi Wodiane i pod Preczystiwką . Rosjanie wznowili ataki na Pawliwkę , z której obrzeży wycofali się wczoraj. Stanem na wieczór oddziałom rosyjskim znowu udało się zająć zrujnowane południowe obrzeża Pawliwki. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości, w tym Pokrowskie , gdzie Rosjanom udało się zniszczyć niewielki skład amunicji. SZU ostrzelały z kolei stanowiska nieprzyjaciela w Doniecku , Makijewce i Charcyźku .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 11 miejscowości. SZU ostrzelały rosyjski punkt dowodzenia w centrum Melitopola .

Odcinek chersoński: brak konkretnych informacji o działaniach zaczepnych obu stron. Prawdopodobnie mają miejsce walki w północnej części odcinka. Na północ od Berysławia miało jakoby dojść do starć z ukraińskimi oddziałami dywersyjnymi. SZ FR ostrzelały 7 miejscowości. SZU ostrzelały hotel w okupowanym Radeńsku , wykorzystywany przez Rosjan jako koszary, pozycje Rosjan w Ołeszkach , Czornobajiwce oraz w Chersoniu . Okupanci ogłosili w ostatnim z wymienionych miast całodobową godzinę policyjną. W tym samym czasie SZ FR rozpoczęły „ewakuację " części cywilów. Cel wspomnianych działań jest nieznany, ale można podejrzewać, że chcą w ten sposób zakamuflować swoje manewry (odwrót albo przegrupowanie celem obrony rejonów umocnionych). Ponadto, wczoraj Rosjanie wysadzili pod Snihuriwką most dla pieszych na rzece Inhułeć.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały jedną przygraniczną miejscowość w obwodzie sumskim.

W rosyjskim mieście Briańsk wybuchł pożar.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Macorr

    Pod Ploszczanka nagrano akcje Ukrainca z jajami nie że stali a co najmniej z kwarcu. Koleś z granatnikiem ppanc wyszedł na 2 czołgi i strzelił jednemu w zad , mimo że drugi był obrócony do niego przodem...

    1. Ajot

      Zwróć uwagę na rzeźbę terenu. Czołg zwrócony przodem był na wzniesieniu, droga idzie mocno pod górę. Załoga więc nie widziała żołnierza z granatnikiem i raczej nie mogliby strzelać do celu tak nisko.

Reklama