Reklama

Wojna na Ukrainie

253. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Petro Andriuszczenko/Facebook

253 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 3 listopada 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Rosjanie ponownie przeprowadzili nieudane ataki w kierunku Newskiego i Makijiwki . W wyniku kontrataku Ukraińcy mogli znowu zająć Płoszczankę , o czym świadczy rosyjski ostrzał tej wsi. Ewentualnie może się ona znajdować na „ziemi niczyjej". SZ FR ostrzelały 25 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Werchniokamianskim , Spirnym , Bachmutem , Iwanhradem i Majorskiem . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Pierwomajskiem , Nowomychajliwką , na wschód od wsi Wodiane , pod Preczystiwką i Pawliwką . W walkach o ostatnią z wymienionych miejscowości bardzo ciężkie straty poniosła rosyjska piechota morska. Dzisiaj rano Rosjanie ogłosili, że wstrzymują ataki na nią z powodu „złej pogody". SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 9 miejscowości. We wsi Switłodołynskie doszło do ataku bombowego na funkcjonariuszy FSB.

Odcinek chersoński: SZU wyzwoliły Małą Sejdemynuchę. SZ FR ostrzelały 7 miejscowości. SZU ostrzelały pozycje wojsk rosyjskich na terenie stoczni w Chersoniu , w Hołej Prystani , a także w Nowej Kachowce . Zniszczony został również duży skład paliw w Snihuriwce . Ostrzelany kolejny raz został Most Antoniwski . Należy również wspomnieć o tym, że pojawiły się doniesienia o możliwym odwrocie zgrupowania SZ FR na lewy brzeg Dniepru. Przesłankami były wpisy pojedynczych użytkowników rosyjskich mediów społecznościowych, a także zdjęcie flag rosyjskich z niektórych budynków administracji. Porzucone miały zostać również niektóre posterunki. Z drugiej strony pojawiły się również informacje o przebieraniu się żołnierzy rosyjskich w ubrania cywilne, ale nie po to by zdezerterować (w tej chwili okupanci ograniczyli możliwość przejazdu cywili, poza kolaborantami, na lewy brzeg).

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 5 przygranicznych miejscowości w obwodach sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze

    Reklama