Reklama

Wojna na Ukrainie

250. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

BMP-2 zniszczony w zasadzce, w której wykorzystano między innymi miny.
BMP-2 zniszczony w zasadzce, w której wykorzystano między innymi miny.
Autor. Wojska lądowe Ukrainy/Facebook

250 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 31 października 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli rosyjski atak na wieś Zełene , położoną przy granicy z Rosją. Ponadto SZU wkroczyli na zachodnie obrzeża Czerwonopopiwki (w czym pomogło zajęcie okolicznych wzgórz, co pozwoliło na oskrzydlenie miejscowości) oraz prawdopodobnie zajęły Płoszczankę. Ukraińcy odparli atak Rosjan na od strony Kuzemiwki (która obecnie jest kontestowana) na Nowoseliwskie . SZ FR ostrzelały 24 miejscowości, w tym Charków . W Biełgorodzie doszło do eksplozji.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Jakowliwką , we wschodniej części Sołedaru , w Bachmuckim i pod Majorskiem . Toczą się walki w rejonie Mikołajiwki . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Kamianką , Awdijiwką , w Marince i pod Nowomychajliwką . Nadal trwają walki o Wodiane i Opytne . Rosjanie wznowili ataki na Pawliwkę , ale SZU wysłały w ten rejon posiłki i intensywnie ostrzeliwują artylerią miejsca koncentracji oddziałów rosyjskich i ich pozycje wyjściowe. Walki toczą się obecnie na południowych i wschodnich obrzeżach miejscowości. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 6 miejscowości, w tym Zaporoże . Doszło do wybuchów w okupowanym Berdiańsku .

Odcinek chersoński: sytuacja na froncie powoli się stabilizuje. Rosjanie utrzymali w swych rękach Kaczkariwkę i Piatychatki , a Ukraińcy Sablukiwkę i Nową Kamianke. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości. Doszło do wybuchów w Chersoniu . Okupanci ogłosili wysiedlenie cywili mieszkających w 15 kilometrowym pasie wzdłuż lewego (wschodniego) brzegu rzeki Dniepr.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR przeprowadziły masowy atak rakietowy na obiekty cywilne, a głównie infrastrukturę krytyczną. Choć wiele rakiet udało się zestrzelić (z porannego nalotu 44 na ok. 50), to część dosięgnęła celów m.in. w Kijowie (gdzie jeszcze w południe 80% mieszkańców nie miało dostępu do wody, a w 350 tys. mieszkań nie było prądu), Nowodnistrowsku , Pawłohradzie , Dniprze i Switłowodsku .

Reklama

Komentarze (3)

  1. Macorr

    W raszcze jakiś "sportowiec" z żoną po zjedzeniu arbuza zmarł. Ja widziałem inny filmik na którym zrabowane z Chersonia ukraińskie arbuzy też zabijały ruskich- tzn orki się kłóciłe o nie między sobą, zadeptywały itp. Czyżby kolejna tajna broń Ukraińców po tych juz słynnych papierosach dalekiego zasigu?

  2. Macorr

    Mistrzowski filmik domniemanego Ukraińskiego specjalska z lotniska z Pskowa. Film tak nieprawdopodobny że aż chyba prawdziwy - no bo po co ruskie mieliby go nagrywać, a z kolei Ukraińcy skąd by wzieli aż 3 Ka-52? Koleś tak był wyluzowany (przestwiał komórkę żeby bło lepiej widać co robi) że aż szkoda że po wszystkim nie rozłożył kocyka, wyjął kosz piknikowy i zapalił szluga..... A może własnie zapalił stąd ta eksplozja.... :)

  3. GB

    W bazie lotniczej pod Pskowem Ukraińcy mieli zniszczyć 2 Ka-52 i uszkodzić 2 kolejne. Na potwierdzenie tego opublikowali filmik jak jakiś człowiek montuje ładunek wybuchowy w jednym z nich.... Po prostu nieprawdopodobne co ukraińskie siły specjalne potrafią i jak są zdeterminowane. Po tym co zobaczyłem to atak na Moskwę, czy bazę rosyjskich sił strategicznych jest kwestią czasu.

Reklama