Reklama

Wojna na Ukrainie

249. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

249 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 30 października 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy zbliżają się do Czerwonopopiwki i Piszczanego . Udało im się zająć wzgórza górujące nad obiema miejscowościami. Na zachód od Swatowego SZU atakują m.in. Kuzemiwkę , Kołomyjczuchę i Kowaliwkę (nad którą stracili częściowo kontrolę w ciągu ostatniej doby). Ponadto oddziały SZU zbliżyły się również do miasta Krasnoriczeskie od południowego-zachodu. SZ FR ostrzelały 25 miejscowości. SZU celnie ostrzelały i zniszczyły most w Krasnoriczeskim .

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Jakowliwką , w Bachmuckim i pod Bachmutem . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Ołeksandropilem , Kamianką , Awdijiwką , Pierwomajskiem , w Marince , pod Kranoshoriwką i Nowomychajliwką . W Wodianym kontynuowane są walki o kontrolę nad miejscowością. Rosjanie wdarli się również do Opytnego i Pawliwki . W obu przypadkach udało się im zająć południowe części wiosek. W kierunku Pawliwki zmierzają rosyjskie rezerwy. SZ FR ostrzelały 22 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: wczorajsze ataki ukraińskie na Piatychatki i Konstantyniwkę okazały się rozpoznaniem bojem. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 11 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała składy rosyjskie w Tokmaku .

Odcinek chersoński: wczorajszy atak SZU na Bruskynskie zakończył się niepowodzeniem. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. SZU ostrzelały okolicę Mostu Antoniwskiego pod Chersoniem . Prawdopodobnie celem były promy i mosty pontonowe.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały pięć miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    Na lotnisku w O. Pskowskim eksplodowały dwa śmigłowce Ka-52. Były już uszkodzone i miały być remontowane. Jedne źródła mowia że teraz uległy całkowitemu zniszczeniu, inne że jeszcze nadają się do remontu.

Reklama