Reklama

Wojna na Ukrainie

247. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

247 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 28 października 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU wyzwoliły Serhijiwkę i prawdopodobnie również Rajhorodkę .  Rosjanie uderzyli spod Kuzemiwki na wieś Berestowe . Ukraińscy prawdopodobnie utrzymali ją, ale znajduje się ona teraz na linii frontu. Nie powiódł się atak rosyjski na Andrijiwkę i Miasożariwkę . SZU atakują z kolei Czerwonopopiwkę i Piszczane , czym prawdopodobnie wiążą walką znajdujących się tam Rosjan. W tym samym czasie, zaledwie kilka kilometrów dalej na północ od tych miejscowości, inne oddziały ukraińskie przecięły linię szosy P-66 i ruszyły w stronę wsi Hołykowe , gdzie zbliżyli się do Krasnej Riki. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Jakowliwką , w Sołedarze , Bachmuckim , pod Bachmutem , Kurdiumiwką , Zełenopillam i Majorskiem . SZ FR ostrzelały 8 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie w rejonie Nowobachmutiwki , pod Pierwomajskiem , Newelskim , w Marince i pod Wremiwką . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: wczoraj miały miejsce walki o niskiej intensywności, m.in. pod wsią Piatychatki . SZ FR ostrzelały na tym odcinku 8 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak konkretnych informacji o działaniach obu stron (rosyjska wieść o rzekomym odparciu ataku ukraińskiego na północ od Berysławia jest prawdopodobnie fejkiem). SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. SZU ostrzelały rosyjską bazę wojskową w Nowej Kachowce . Artyleria ukraińska ostrzelała intensywnie pozycje przeciwnika w okupowanej Snihuriwce , zmienionej miesiące temu w jeden z rosyjskich bastionów na Ukrainie Prawobrzeżnej. Ukraińscy artylerzyści wykorzystali m.in. pociski M982 Excalibur. W Chersoniu podziemie podpaliło na parkingu samochody policji okupacyjnej.

Odcinek czarnomorski: brak informacji działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały cztery miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze (10)

 1. GB

  Mowią że z rzeki Moskwy wyłowiono ciało generała Aleksandra Łapina, którego parę godzin wcześniej zwolniono ze stanowiska

 2. GB

  Runet skarży się że zaczyna brakować części zamiennych do ich nadal podstawowego samolotu szkolnego czeskiego L-39, przez co ilość szkolących się nowych pilotów będzie mniejsza niż potrzeby...

 3. GB

  Rosjanie obrazili się na cały świat po ataku na ich bazę w Sewastopolu i zawieszają umowę zbożową. Ukraińcy kolejny raz ich ośmieszyli, ale głodować będzie ludność na całym świecie ...

 4. GB

  Na jednym filmiku widać jak nawodny zbliża się do burty idącej fregaty projektu 11356M, czyli mógł to być Makarow. Zależy ile tam było ładunku wybuchowego, ale uszkodzenie jest pewne. Admirał Makarow to kolejny okręt flagowy Floty Czarnomorskiej ( wcześniej był krążownik Moskwa, wiadomo jak skonczył). Atak był zsynchronizowany z atakiem kilku dronow powietrznych, które chyba też odniosły sukces bo na brzegu palił się jakiś magazyn. Ale jakim cudem drony morskie podeszły i skutecznie zaatakowały główną bazę rosyjskiej floty to jest pytanie do nowego dowódcy tej floty... Wcześniejszy został zdymisjonowany...

 5. GB

  11 Korpus Armijny na codzień stacjonujący w O. Kaliningradzkim miał zostać zniszczony w Ukrainie.

 6. GB

  Jest kolejny filmik a na nim atak nawodnych dronów filmowany z ich pokładu.

 7. GB

  Generał Aleksander Łapin został zdjęty że stanowiska. Był skonfliktowany z Kadyrowem. Wygląda na to że osobnicy tacy jak Prigożin i Kadyrow rosną w siłę kosztem wojskowych.

 8. GB

  Rosjanie (tuner) podają że fregata Admirał Makarow została uszkodzoną w czasie ataku stronie w Sewastopolu.

  1. GB

   Miało być runet. Rosyjskie MO potwierdza uszkodzenie trałowca. Nic nie wspomina o innych jednostkach. Atak miał być przeprowadzony dronami powietrznymi i morskimi nawodnymi!!!!

 9. raf4

  Płonie Port w sewastopolu a u was cicho...

  1. GB

   Już dałem dwa posty, a nie mogłem wcześniej bo jechałem. W rejonie gdzie stała fregata Admirał Makarow wybuchł magazyn amunicji.

 10. GB

  Miał zostać także uszkodzony trałowiec Иван Голубец.

Reklama