Reklama

Wojna na Ukrainie

245. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. SSO Azow/Facebook

245 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 26 października 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy nacierają w kierunku Swatowego z dwóch kierunków. Spod wyzwolonej Kowaliwki uderzyli oni w kierunku Neżuryne . W strefie walk znajduje się również Popiwka . Możliwe, że w pobliżu tej wsi SZU przerwały rosyjską linię obrony położoną na wzgórzach wzdłuż szosy P-66. Ukraińcy wyzwolili również Nowowodiane . Rosjanie zaatakowali z kolei wieś Ternowa , położoną przy granicy. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. Artyleria SZU ostrzeliwuje miejsca koncentracji przeciwnika w Swatowym i Kreminnej .

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Jakowliwką , w Sołedarze , w Bachmuckim , pod Bachmutem , Iwanhradem i Kurdiumiwką . Ukraińskie próby podejścia pod północno-zachodnią część Łysyczańska zakończyły się wczoraj niepowodzeniem. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie na Newelskie , Krasnohoriwkę i Nowomychajliwkę . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. W okupowanym Szachtarsku płonie skład paliw.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 6 miejscowości. Pod miejscowością Switłodołynskie wysadzono most kolejowy.

Odcinek chersoński: toczą się walki na południe od Dawidowego Brodu oraz na północ od Miłowego. Rosjanie podejmują działania zaczepne z zamiarem odbicia utraconych terenów. SZ FR ostrzelały 7 miejscowości. Z kolei SZU ostrzelały z wyrzutni HIMARS stanowiska rosyjskie w Berysławiu , Chersoniu (12 pocisków spadło na Most Antoniwski ), a także miejsce koncentracji uzupełnień, sprzętu i amunicji w Radeńsku (miasteczko jest położone przy linii kolejowej prowadzącej z Krymu w kierunku Chersonia, a także przecina je szosa M-17). Wczoraj z wyrzutni HIMARS ostrzelano również miejsce koncentracji oddziałów SZ FR w Hornostajiwce .

Odcinek czarnomorski: artyleria ukraińska zniszczyła wczoraj rosyjski skład amunicji na Mierzei Kinburnskiej . Według stanu na godzinę 20.50 (czasu polskiego) w kierunku ukraińskiego wybrzeża pomiędzy Odessą a Oczakowem zmierzały drony kupione przez Rosjan w Iranie.

Reklama

Komentarze (1)

  1. DIM1

    Najważniejsza z tego frontu wydaje mi się informacja o gwałtownie spadających cenach gazu, o jego pełnych już magazynach w Europie i o oczekujących na rozładunek - na razie bez nabywcy - kolejnych statkach gazowcach.

    1. Zygazyg

      No właśnie. A ciepły koniec października w Europie zachodniej przesuwa ich okres grzewczy… dziś 22 stopnie w zachodnich Niemczech

Reklama