Reklama

Wojna na Ukrainie

243. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna Ukraina
Autor. Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

243 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 24 października 2022 roku.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Odcinek słobożański: SZU jeszcze wczoraj odzyskały kontrolę nad Makijiwką , a dzisiaj odbiły Newskie , Karmazyniwkę i Nowosadowe . Ponadto Ukraińcy odparli ataki rosyjskie na wsie Zemlianky i Czuhuniwka . Dziwnie wygląda doniesienie o przejęciu przez SZU kontroli nad małą wioską Miasożariwka , która wydawała się być już od jakiegoś czasu w ukraińskiej strefie kontroli. SZ FR ostrzelały 20 miejscowości. W centralnej części Biełgorodu ma miejsce blackout.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU znowu odparły ataki rosyjskie pod Spirnym, w Sołedarze , Bachmuckim , pod Kliszczyjiwką i Andrijiwką. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie na Awdijiwkę , Marinkę , Pierwomajskie , Newelskie i Nowomychajliwkę . Podczas wczorajszego podwieczornego kontrataku spod ostatniej z wymienionych miejscowości, Ukraińcy podeszli pod Stepne , a być może nawet je odbili. Brak jednak pewnych informacji o utrzymaniu tej wioski przez SZU. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. Pojawiły się informacje o okolicznościach odniesienia rany przez Semena Piegowa, propagandzistę rosyjskiego znanego jako „WarGonzo" – miał wejść na minę przeciwpiechotną w okolicach wsi Opytne .

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 9 miejscowości. Potwierdziła się informacja o ostrzelaniu rosyjskich składów amunicji pod Tokmakiem wieczorem 23 października.

Odcinek chersoński: brak szczegółowych i pewnych informacji co do sytuacji na froncie. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. SZU znowu ostrzelały składy rosyjskie w Nowej Kachowce , a także miejsca koncentracji w prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego, m.in. w Kairach i Kozackim .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

Pod rosyjskim miastem Nowozybkow wysadzono fragment toru kolejowego.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    Pokazał się filmik gdzie Su-35 (tak jest w opisie i rzeczywiście wygląda na Su-35, choć może być i Su-30) zrzuca bomby FAB-250 z bardzo małej wysokości na niby pozycje ukraińskie. Niby, bo filmujący jest kilkaset metrów od miejsca uderzenia bomb. Czyżby Su-34 i Su-25 zostały już tak przetrzebione że rosyjskie lotnictwo zmuszone jest używać Su-35?

Reklama