Reklama

Wojna na Ukrainie

240. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

240 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 21 października 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: toczą się walki o wsie Kotlariwka i Kysliwka , gdzie Ukraińcy odnoszą pewne sukcesy. Rosjanie wyprowadzili spod Kreminnej ataki w kierunku Ternów , Torskiego i Jampila , ale wszystkie zostały odparte. Wieś Dibrowa jest prawdopodobnie kontestowana. Dzięki odepchnięciu SZU od linii szosy P-66 i fragmentu H-26, Rosjanie mogą dokończyć prace nad umocnieniami polowymi na wzgórzach położonych w pobliżu obu dróg. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. W rosyjskim mieście Szebiekino , w obwodzie biełgorodzkim, wybuchł pożar (źródła podają, że na terenie fabryki „ Monocrystal ").

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Zołotariwką (co wskazuje na to, że Ukraińcy przynajmniej w ciągu ostatniej doby zbliżyli się pod zabudowania ruin tej wioski, lub nawet zajęli jej część), na wschód od Sołedaru oraz w samym miasteczku, pod Bachmutem , Opytnym , Iwanhradem na zachód od Odradiwki oraz pod Ozarianiwką . W wyniku ukraińskich kontrataków udało się wyprzeć Rosjan z części Sołedaru, a także odepchnąć nieco ich pozycje na południowy wschód od Bachmutu. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły atak Rosjan pod Pierwomajskiem , Marinką i Pobiedą . Nowobachmutiwka jest zajęta przez oddziały rosyjskie. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 6 miejscowości. Nad Zaporożem ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła rakiety rosyjskie.

Odcinek chersoński: artyleria obu stron prowadzi ogień kontrbateryjny pomiędzy Miłowym i Dudczanami . Mają miejsce również walki pod innymi miejscowościami na północ od Chersonia . SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. Artyleria ukraińska prawdopodobnie zniszczyła w ciągu poprzedniej doby część rosyjskiego mostu pontonowego, który był ukryty w cieniu Mostu Antoniwskiego . W wyniku ostrzału zginąć mogło 4 propagandystów rosyjskich.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

Reklama

Komentarze

    Reklama