Reklama

Wojna na Ukrainie

231. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna Ukraina
Fot. Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

231 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 12 października 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli rosyjski atak w kierunku wsi Newskie . Linia frontu znowu zbliżyła się do okupowanej Kreminnej . Ponadto SZU prawdopodobnie wyzwoliły Kowaliwkę i Karmazyniwkę . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. Pod Biełgorodem w Rosji aktywna była rosyjska obrona przeciwlotnicza.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Spirnym , w Sołedarze , Bachmuckim , pod Bachmutem , Opytnym i Majorskiem . Pojawiły się doniesienia o walkach pod opanowaną przez Rosjan Mikołajiwką . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli uderzenie przeciwnika na Pierwomajskie i Krasnohoriwkę . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 11 miejscowości. Pod Tokmakiem SZU skutecznie ostrzelały kilka rosyjskich wyrzutni S-300 i towarzyszące im pojazdy.

Odcinek chersoński: trwają walki na południowy-wschód od Dawidowego Brodu . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. W okupowanym Chersoniu doszło do eksplozji. Ponadto SZU ostrzelały pozycje przeciwnika w Berysławiu , Komyszanach , Nowej Zburiwce i Kozackim .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

Rosjanie ostrzelali 9 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim.

Komentarze (2)

  1. Grzech

    zaraz nowo zmobilizowany ;-) może zwyczajnie "nawalony" jak szpadel albo totalnie naćpany tych min nie dało się nie zauważyć a jak wygląda mina to chyba wie każdy

  2. GB

    Wczoraj pokazał się filmik. Po drodze jedzie sobie rosyjski transporter MTLB filmowany z drona. Na drodze w 2 rzędach widać dobrze poukładane miny ppanc. Ale nic to. Transportej wjeżdża w nie i jedna z nich detonuje i uszkadza pojazd. Po chwili widać jednego żołnierza kilka metrów od palącego się wozu, który albo nie wie co robić, albo jest w szoku. Gdyby w tym momencie wybuchła amunicja to on by zginął, ale widocznie w pojeździe jej nie było. Co ciekawe to miny położyli Rosjanie. Widać w takim razie że nie informują własnych jednostek gdzie kładą miny. Niemniej kierowca powinien widzieć te miny, nie ma możliwości żeby ich nie widział. Jedynym wytłumaczeniem dla mnie jest to ze był to nowo zmobilizowany i nie wiedział co to jest. Ukraińcy przyznali mu nagrodę Darwina.....