Reklama

Wojna na Ukrainie

230. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy

230 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 11 października 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Rosjanie przeprowadzili (jakoby siłą dwóch pułkowych grup taktycznych) natarcie znad Krasnej Riki w kierunku wiosek Terny , Jampoliwka i Torskie . Oddziały rosyjskie zdołały tymczasowo zająć Torskie i Terny , ale zostały stamtąd wyrzucone w wyniku kontrataku SZU.  Prawdopodobnym celem SZ FR było tymczasowe wyparcie Ukraińców za rzekę Żerebeć i umożliwienie swoim oddziałom inżynieryjnym rozbudowanie umocnień nad Krasną Riką. W trakcie walk Rosjanie zajęli wieś Dibrowa oraz odsunęli SZU od szosy P-66. Linia frontu prawdopodobnie zatrzymała się w przybliżeniu na granicy obwodów charkowskiego i łuhańskiego. Brak informacji o ostrzałach miejscowości dokonywanych na froncie i w strefie przyfrontowej. W podstacji energetycznej w rosyjskim miasteczku Szebiekino wybuchł pożar. W części obwodu biełgorodzkiego doszło do przerwy w dostawach prądu.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Spirnym , w Sołedarze , Bachmuckim , pod Bachmutem (walki toczą się na wschodnich obrzeżach miasta, a także o wysypisko śmieci), Opytnym i Majorskiem . Rosjanie zajęli prawdopodobnie przysiółek Iwanhorod, położony pod Bachmutem i Opytnym. Oddziały rosyjskie utrzymują obronę terenu rafinerii łysyczańskiej . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli uderzenie przeciwnika na Pierwomajskie . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: pod Połohami kontynuowane są walki. Rosjanie wczoraj i dziś próbowali odepchnąć kontratakami SZU, ale ich działania kończyły się porażkami. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 13 miejscowości. W okupowanym Melitopolu doszło do eksplozji na terenie lotniska.

Odcinek chersoński: toczą się walki pod wsiami Bruskinskie , Iszczenka , Sadok i Borozenskie . SZ FR ostrzelały 11 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała z kolei miejsca koncentracji przeciwnika pod Berysławiem (wczoraj w nocy trafiono akademik szkoły medycznej, który Rosjanie wykorzystywali jako koszary) i wsią Borozenskie .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

Dzisiaj miał miejsce kolejny rosyjski atak rakietowy na obiekty infrastruktury energetycznej, aczkolwiek mniej intensywny niż 10 października.

Reklama

Komentarze (4)

 1. GB

  A w Ob. Biełogorockim pracuje rosyjska OPL. Patrząc po smugach na niebie to tam musiało polecieć co najmniejm 6 rakiet (może HIMARS?).

 2. GB

  Było info iż nowe 4 HIMARS dotarły do Ukrainy. Dziś poszły dwa nowe infa z tego gatunku. Francja przekaże Ukrainie 3 swoje M270 (swojej modyfikacji). Niemcy także swoją wersję M270 (ale nie podali ile) plus kolejne sh PzH2000 ( też nie podali ile). Wczoraj było info iż Niemcy sfinansują dostawę do Ukrainy 16 słowackich sh Zuzanna 2.

 3. GB

  Powołując się na FSB mówią że niedwracalne straty rosyjskie wynoszą obecnie 90.000 żołnierzy. Niedwracalne to zabici, zaginieni, dezerterzy, jeńcy i ranni którzy nie mogą wrócić do jednostek.

 4. GB

  103 fabryka spodCzyty ma w ciągu 3 lat wyremontować i zmodernizować 800 czołgów T-62. Czyżby z dostępnością nadających się do remontu T-72 było już tak kiepsko że zakład który mógłby je remontować, będzie remontować T-62? W końcu Łukaszenka też oddaje swoje T-72...

Reklama