Reklama

Wojna na Ukrainie

221. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

221 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 2 października 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Rosjanie uderzyli na Kozaczą Łopań , ale zostali odparci. To pierwszy od dłuższego czasu atak rosyjski na miejscowości położone na północ od Charkowa . Z kolei w rejonie Kupiańska SZU walczą o wsie Hłuszkiwka i Piszczane , poszerzając przy tym przyczółek na wschodnim brzegu Oskiłu. Ukraińcy wyzwolili ponadto Newskie i Nowoliubiwkę , a także podeszli pod Czerwonopopiwkę , położoną nad Krasną Riką. Udało im się zająć dominujące nad okolicą wzgórza. Oddziały ukraińskie przesunęły linię frontu pod granice administracyjne Kreminnej . Na obrzeżach miasta trwa wymiana ognia. SZ FR ostrzelały 4 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie w Bachmuckim , pod Bachmutem , Wyjimką, Wesełą Dołyną , wsią Zajcewe , Kurdiumiwką i Odradiwką . Ukraińcy podjęli z kolei działania zaczepne na wschód od Biłohoriwki . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU znowu odparły ataki rosyjskie na Pierwomajskie . SZ FR ostrzelały 21 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 11 miejscowości.

Odcinek chersoński: Ukraińcy wznowili działania zaczepne pod Dawidowym Brodem . Na froncie od strony Krzywego Rogu SZU wyzwoliły z rana Zołotą Bałkę i przełamali linie rosyjskie nad Dnieprem. Ukraińcy doszli do Nowoołeksandriwki i Hawryliwki . Prawdopodobnym celem natarcia są Dudczany , gdzie Rosjanie mają się wycofywać. Doszło do walk o te miasteczko. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. SZU ostrzelały cele w Chersoniu , w tym Most Antoniwski , w Darijiwce (zniszczony został prawdopodobnie skład amunicji) i Skadowsku . Ukraińska obrona przeciwlotnicza w Mikołajowie zestrzeliła z kolei 5 z 7 dronów kamikadze Shahed-136, które Rosjanie wysłali do uderzenia na miasto.

Odcinek czarnomorski: SZ FR znowu dokonały ataku rakietowego na Odessę .

Rosjanie ostrzelali trzy miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze (2)

  1. GB

    Także Szyjkowka odbita. Ukraińcy wyraźnie kierują się na Swatowe i z trzech kierunków.

  2. GB

    Borowa, w O.Charkowskim odbita przez Ukraińców (są zdjęcia).

Reklama