Reklama

Wojna na Ukrainie

220. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Fot. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

220 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 1 października 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 6 miejscowości.

Reklama

Odcinek łymański: Ukraińcy wyzwolili Łyman , Zariczne i Torskie . Oddziały ukraińskie podeszły pod Kreminną i ostrzeliwują miasteczko. Pod Stawkami zniszczony został rosyjski oddział specnazu. Na razie nie są znane straty rosyjskie poniesione pod Łymanem . SZ FR ostrzelały 4 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie w Sołedarze i Bachmuckim , pod Bachmutem , Wesełą Dołyną , wsią Zajcewe , Kurdiumiwką i Odradiwką . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU znowu odparły ataki rosyjskie na Nju-Jork i Pierwomajskie . SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 10 miejscowości.

Reklama

Odcinek chersoński: toczą się walki o ograniczonym natężeniu nad rzeką Inhułeć. SZ FR ostrzelały 9 miejscowości, w tym na Krzywy Róg . SZU ostrzelały rosyjski skład amunicji w Tawrijsku .

Odcinek czarnomorski: na lotnisku w Belbeku w Sewastopolu na okupowanym Krymie doszło do pożaru jednego samolotów wojskowych. SZ FR dokonały ataku rakietowego na Odessę .

Reklama

Komentarze (7)

 1. Ma_XX

  z negatywów następny krab uszkodzony - na szczęście tylko lufa w połowie oderwana więc o własnych siłach odjechała, pewnie po wymianie lufy wróci znowu

  1. wert

   uszkodzonych czy z awariami jest znacznie więcej. Podają ze 30% Krabów jest niesprawnych. Pocieszające że dla PzH 2000 ten wskaźnik to ponad 50%

 2. Jaszczur

  Rozpierzchli się gdzie się dało koło Lyman. Wątpię by się dogadali na takie coś by oddali sprzęt ciężki bo zaręczam wam że ruskie nim by zaczęli śpiesznie biec nasypało by piachu do baków albo inteligentniej uszkodzili czołgi itp by po jakimś czasie wyszło

 3. GB

  Ktoś wie co się dzieje w Obwodzie Chersońskim??? Wedle tego co do mnie dociera to ukraińskie jednostki są w połowie odległości do Nowej Kachowki od miejsca staru.... Włamanie minimum 30 km.

  1. OptySceptyk

   Zaczyna się noc... Albo ruSScy odskoczyli na drugą linię, albo się posypali. Myślę, że przed ranem się nie dowiemy.

 4. GB

  Coś pozytywnego zaczyna się na kierunku chersońskim. Wczoraj na kierunku Krzywy Róg - Nowa Kachowka (przy Dnieprze) Ukraińcy skutecznie atakowali i zajmowali miejscowości. Dziś było tak samo.

 5. Olender

  Sądzę, że większą zdobyczą dla Ukrainy jest likwidacja tego przyczółka (Lyman), niż wzięcie do niewoli Rosjan. Pozwala im to na kontynuowanie ataku na inne fragmenty frontu a nie długotrwałą walkę...

 6. GB

  Ukraińcy zdobyli Terny i idą na Swiatowo i Keminę. Znaleziono wrak rosyjskiego Su-34, numer RF-81852. Jest sporo porzuconego (w dobrym stanie też) i zniszczonego sprzętu. Jeńców mało, niemniej zabici w trakcie ucieczki są. Wydaje się że Ukraińcy nie domknęła kotła na tyle aby nie można było z niego uciec na piechotę.

 7. małyTim

  Podobno jednostki z kotła lymanskiego dogadały się z Ukr, że w zamian za możliwość wycofania się z bronią osobistą, pozostawia ciężki sprzęt ale nie ma filmów ani z wieksza ilością zdobytego sprzętu ani też z pojmanymi jeńcami...

  1. ALB

   Jedni mówią o takiej wersji, a inni że na drodze odwrotu z Lymania Ukraińcy urządzili masakrę wycofującym się ruskim. Widziałem bodaj dwa filmiki z zabitymi ruskimi żołdakami i rozbitymi cywilnymi samochodami, którymi zapewne uciekali, ale jakiejś wielkiej liczby zabitych bolszewików tam nie było. Pewnie temat wyjaśni się w najbliższych dniach.