Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24

218. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Fot. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

218 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 29 września 2022 roku.

Odcinek słobożański: Ukraińcy poszerzają przyczółek na wschód od Kupiańska . SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Odcinek łymański: SZU uderzyły na pozycje rosyjskie pomiędzy Łymanem oraz Jampilem i dotarli pod Zariczne . Ukraińcy naciskają również na Torskie i Deryhołowe . Potwierdziła się informacje o wyzwoleniu wsi Stawki . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: oddziały rosyjskie uderzyły na pozycje ukraińskie w Bachmuckim , pod Wyjimką , Wesełą Dołyną , Kurdiumiwką , Odradiwką , Mikołajiwką II (wieś została prawdopodobnie zajęta przez Rosjan), miasteczkiem Zajcewe i Majorskiem . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły ataki rosyjskie na Zalizne , Nju-Jork , Pierwomajskie , Pobiedę , Nowomychajliwkę i Pawliwkę . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek zaporoski: toczą się walki w rejonie przyczółku ukraińskiego nad rzeką Inhułeć. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 15 miejscowości. W Melitopolu eksplodował samochód z miejscowymi kolaborantami.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. SZU ostrzelały Nową Kachowkę .

Odcinek czarnomorski: Rosjanie ostrzelali Odessę .

SZ FR dokonały ataków rakietowych na Wozniesieńsk i Dnipro , gdzie zniszczono budynki mieszkalne.

Komentarze (2)

 1. GB

  Jednostki rosyjskie miały opuścić Jampol i przenieść się do Limana. Jest jakaś próba deblokady i otwarcia drogi na północ. Pod Torskoje zidentyfikowano 503 pułk strzelców zmotoryzowanych z 19 Dywizji zmotoryzowanej 58 Armii.

  1. GB

   Ukraińscy żołnierze robią sobie zdjęcia w Jampolu.

 2. GB

  Kocioł limański domknięty. Czekamy albo na próby przebicia się, albo upadek kotła.