Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24

206 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [PODSUMOWANIE]

Fot. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

206 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 17 września 2022 roku.

Odcinek słobożański: w odpowiedzi na ostrzały rosyjskie Ukraińcy otworzyli ogień w kierunku pozycji przeciwnika we wsi Krasnyj Chutor . Brak konkretnych wiadomości co do postępów oddziałów ukraińskich na wschód od rzeki Oskił. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. Rosjanie aktywnie wykorzystują w swych działaniach na północ od Charkowa irańskie drony-kamikadze.

Odcinek łymański: Ukraińcy wyzwolili wieś Szczurowe. Walki toczą się w rejonie wsi Krymky , Ołeksandriwka , Sosnowe (wyzwolona), Jarowa (prawdopodobnie SZU odzyskały część miejscowości), Łyman i Jampil . Artyleria rosyjska ostrzelała 13 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy atakują pozycje przeciwnika w Zołotariwce i Werchniokamiance . Walki się toczą o Spirne , które przechodzi z rąk do rąk, a także Biłohoriwkę . Rosjanie zaatakowali bez powodzenia pozycje ukraińskie pod Bachmutem oraz wsiami Zajcewe i Mikołajiwka II . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: nie powiodły się ataki Rosjan na Awdijiwkę , Pierwomajskie i Nowomychajliwkę . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała cele w okupowanym Doniecku.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 13 miejscowości, w tym znowu Zaporoże i Nikopol . SZU ostrzelały bazę rosyjską we wsi Bohatyr . Eksplozje miały również miejsce w Melitopolu i we wsi Orlianskie , gdzie prawdopodobnie zniszczono składy amunicji. Ukraińcy wysadzili fragment toru kolejowego w pobliżu węzła przy wsiach Werchnij Tokmak I i Werchnij Tokmak II .

Odcinek chersoński: Ukraińcy ponownie obsadzili wieś Prawdyne , na zachód od Kiseliwki . SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. Dzisiaj znowu odnotowano eksplozje w Chersoniu (w tym obok Mostu Antoniwskiego ). Przy aleji Uszakowa doszło również do wymiany ognia pomiędzy kadyrowcami a żołnierzami SZ FR. Rosjanie przygotowują tymczasowe przeprawy przy tamie w Nowej Kachowce . W mieście doszło dzisiaj do ukraińskiego ostrzału artyleryjskiego.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

Rosjanie znowu dokonali ataku rakietowego na Krzywy Róg .

Komentarze (2)

 1. GB

  U,raincy zdobyli pierwszego T-90M. Jest w dobrym stanie. Są fotki na potwierdzenie.

  1. Pirat

   Super. Wysłać do Stanów Zjednoczonych do analizy.

  2. GB

   Jest już topowy ukrainski filmik.... Zdobyczny T-72B3 holuje zdobycznego T-90M... Ukraińcy w ofensywie pod Charkowem rozbili po prostu 1 Gwardyjską Armię Pancerną. Drugi już raz.

 2. GB

  Ignorant LC84 lub jak kto woli MK napisał na wiadomym blogu że strzelanie AGM-88 HARM jest minimalnie skuteczne... Otóż jak donosi runet z rejonu Petersburga przerzucane są systemy OPL w Ukrainę... A to znaczy że AGM-88 strzelane z MiG-29 (i Su-27 prawdopodobnie też) są wystarczająco skuteczne.