Reklama

Wojna na Ukrainie

193 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukainy/Facebook

193 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 4 września 2022 roku.

Reklama

Odcinek charkowski: toczą się walki o Udy oraz Kozaczą Łopań . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek izjumski: Rosjanie zaatakowali pozycje ukraińskie w rejonie wsi Dołyna , Krasnopilla , Pasika oraz miasteczka Bohorodyszcze . Ataki zakończyły się niepowodzeniem. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. W okupowanej Bałakliji doszło do eksplozji składu amunicji.

Odcinek łymański: ukraiński oddział piechoty ze 103. Lwowskiej Brygady OT przeprawił się przez Doniec i wyzwolił wieś Ozerne oraz jej okolicę. Możliwe jest również wyzwolenie pobliskiej wsi Bruskiwka . Artyleria rosyjska ostrzelała dwie miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Rosjanie bez powodzenia zaatakowali pozycje SZU w Bachmuckim i południowo-wschodniej części Sołedaru , na wschód od Bachmutu, pod wsią Zajcewe , Kodemą i Majorskiem . W nocy z 3 na 4 września toczyły się walki pod okupowaną wsią Pokrowskie , co wskazuje na to, że Ukraińcy przeszli pod Bachmutem do działań zaczepnych i linia frontu mogła się przesunąć. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: miały miejsce boje w północno-zachodnią część wsi Piski oraz na południowy-wschód od Pierwomajskiego . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 13 miejscowości.

Odcinek chersoński: oddziały rosyjskie wycofały się na ponad 5 km na południe od miasteczka Wysokopilla , które dowództwo SZU oficjalnie ogłosiło jako wyzwolone (faktycznie miejscowość przeszła pod kontrolę ukraińską kilka dni temu, ale Rosjanie przeprowadzali do 2 września kontrataki w jego kierunku). Działania ukraińskie w rejonie Nowopetriwki i Kostyrki grożą odcięciem rosyjskiej załodze w Archanhelskim . SZU wyzwoliły Liubymiriwkę i prawdopodobnie również Chreszczeniwkę . Kontynuowane są ciężkie boje wokół przyczółka ukraińskiego w rejonie Dawidowego Brodu . SZU zajęły wieś Bezimenne , pojawiły się również niepotwierdzone informacje o odbiciu Błahodatiwki , ale na razie nie wiadomo czy są to trwałe zdobycze. Szczasływe i Biłohirka znajdują się w strefie kontestowanej. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. SZU ostrzelały kilka razy Most Antoniwski pod Chersoniem oraz cele znajdujące się w jego okolicy.

Odcinek czarnomorski: w nocy z 3 na 4 września miały miejsce eksplozje pod Symferopolem .

Artyleria rosyjska ostrzelała 4 miejscowości przygraniczne w obwodzie czernihowskim i sumskim.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Szwejk85/87

  Powolutku, krok po kroku, Ukraińcy tłuką najeźdźców ! I bardzo dobrze i tylko tak dalej !

  1. TakTak

   A ilu Rosyjska artrerja wymuci? Moze wiesz czmeu Ukraiia nie podaje liczby swoich zabitch?

 2. Orm Bywaly

  miela , miela , tak teraz mówimy

Reklama