Reklama

Wojna na Ukrainie

191 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie

Su-25 Sił Powietrznych Ukrainy
Su-25 Sił Powietrznych Ukrainy
Autor. MON Ukrainy (CC BY-SA 4.0)

191 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 2 września 2022 roku.

Reklama

Odcinek charkowski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek izjumski: oddział rosyjski uderzył na wieś Husariwkę . SZ FR ostrzelały 7 miejscowości.

Odcinek łymański: artyleria rosyjska ostrzelała dwie miejscowości nad rzeką Doniec.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: odziały rosyjskie atakowały bez powodzenia pozycje SZU pod Jakowliwką , przy skrzyżowaniu szos M-03 i H-32 z C-05-03-20, pod Wesełą Dołyną , wsią Zajcewe , miasteczkiem Zajcewe i Majorskiem . Boje toczyły się również w Bachmuckim i południowo-wschodniej części Sołedaru . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Rosjanie uderzyli bez powodzenia na południowa część Awdijiwki , na Opytne , Pierwomajskie , Newelskie i Krasnohoriwkę . Północno-zachodnia część wsi Piski prawdopodobnie nadal jest utrzymywana przez Ukraińców. SZ FR ostrzelały 24 miejscowości.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 8 miejscowości. Z rana doszło do wybuchu rosyjskiego składu amunicji w Melitopolu .

Odcinek chersoński: oddziały rosyjskie bez powodzenia kontratakowały pod Wysokopillam i wsią Potiomkine . W tym rejonie SZU prawdopodobnie wyzwoliły połowę Archanhelskiego (gdzie nadal toczą się walki), a także toczą walki o Weremijiwkę , Nowopetriwkę , Kostromkę , Szczasływe i Bezimenne . SZ FR ostrzelały 28 miejscowości. SZU ostrzelały rosyjskie składy w Chersoniu, Ołeszkach , Berysławiu , Nowej Kachowce , Kozackim , Tawrijsku , a także most kolejowy w pobliżu wsi Prydniprowskie oraz most na tamie w Nowej Kachowce . Ponownie ostrzelano też przeprawę pontonową skrytą obok Mostu Antoniwskiego .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

Artyleria rosyjska ostrzelała 6 miejscowości przygranicznych w obwodzie czernihowskim i sumskim.

Reklama

Komentarze (3)

 1. GB

  Wow... Rosjanie na wschodnim brzegu rzeki Ingulec dostrzegli Leo2. Najpierw miały to być włoskie Loe2, nie wiedzą że Włosi nie mają Leo2, teraz że są to hiszpańskie Leo2A4. Dowodów filmowych póki co nie zaprezentowali, ale kto wie. Niedługo pewnie zobaczą F-22!

  1. Chyżwar

   Nic nowego. Podczas ostatniej wojny zwidywały im się wszędzie Ferdynandy i Tygrysy, mimo, że Tygrysów Niemcy mieli mało a Ferdynandów tyle, ile kot napłakał.

 2. TakTak

  Ladne zdjecie. Czasmi ma sie wrazenie ze ten sam sprzet (np Su 25) w Rekach Ukrainy jest pokazwany jako "dobry jakosciwo" a ten sam w Rosji emocjonalnie okreslany jako "zlom". Tak samo Mig29 pokazwany na dwa sposby, czy strzelaie Smiglowcem z doltu do gorki. W przadku Ukrainy - celny ogien zniszczyl 2 czolgi w przypadku Rosji pocisku spadaja na plac zabaw.

  1. prawda

   bo jest to w cześci złom ale Ukraińcy mają motywacje i czasem lepszą obronę plot. I rosjanie lubią sie zgubić. Z migami-29 jest problem taki że my nie mieliśmy/ nie mamy połowy tego uzbrojenia co miała przed wojną Ukraina do mig-29 i ogólnie to dobry samolot ale leciwy.

  2. Chyżwar

   Bo to jest złom. I sami rosjanie bardzo dobrze o tym wiedzą. Dlatego zamierzali zastąpić czymś Su-25. Tylko do tej pory nie bardzo wiedzą czym. Mig-29 według zachodnich standardów na dzień dzisiejszy to także jest złom.

 3. GB

  Most w Nowej Kachowce zniszczony.

Reklama