Reklama

Wojna na Ukrainie

189 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Ukraiński czołg T-72B, prawdopodobnie zdobyty na Rosjanach
Ukraiński czołg T-72B, prawdopodobnie zdobyty na Rosjanach
Autor. General Staff of Ukraine Armed Forces / Facebook

189 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 31 sierpnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek charkowski: nie powiódł się rosyjski atak na wieś Prudianka . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. W samym mieście oraz pod Biełgorodem spadły na ziemię fragmenty pocisków do rosyjskiej wyrzutni przeciwlotniczej S-300.

Reklama

Odcinek izjumski: oddziały rosyjskie i ukraińskie toczą ciężkie walki w rejonie Brażkiwki i Sulyhiwki . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek łymański: artyleria rosyjska ostrzelała jedną wieś nad rzeką Doniec.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: odziały rosyjskie uderzyły bez powodzenia na Hryhoriwkę , Iwano-Dariwkę , w Sołedarze , Bachmuckim , pod Bachmutem, Wesełą Dołyną , wsią Zajcewe oraz w zachodniej części Kodemy . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Rosjanie zaatakowali bez powodzenia Majorsk , Krasnohoriwkę , Awdijiwkę , Pierwomajskie , północno-zachodnią część wsi Piski , Pobiedę i Marinkę . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek zaporoski: pod Połohami trwają intensywne walki, w których SZU występują jako strona atakująca. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 12 miejscowości. Do dużej eksplozji doszło w bombardowanym przez Rosjan Nikopolu . Z kolei w Berdiańsku podziemie ukraińskie wysadziło budynek, w którym okupanci chcieli punkt do przeprowadzenia referendum o przyłączeniu ziem okupowanych do Federacji Rosyjskiej. Z kolei w Melitopolu SZU zniszczyły miejsce koncentracji sprzętu przeciwnika (miało na nią spaść 10 pocisków) oraz skład amunicji w Tokmaku .

Odcinek chersoński: Ukraińcy powoli poszerzają swój przyczółek w rejonie Dawidowego Brodu . Wymienione miasteczko jest atakowane od zachodu, a także wiązane ogniem przez SZU z północy, za rzeki Inhułeć. Oddziały ukraińskie ruszyły ponadto spod wsi Suchyj Stawok na Kostromkę , która została wyzwolona. Obecnie Ukraińcy starają się zająć wieś Bruskinskie , przez które przechodzi szosa T-22-07 (prowadząca z Berysławia do Dawidowego Brodu i Wełykiej Ołeksandriwki ). Toczą się walki o kontrolę nad Archanhelskim , Zełenym Hajem i Suchym Stawkom . SZ FR ostrzelały 26 miejscowości. SZU ostrzelały pozycje i składy przeciwnika w Chersoniu, Ołeszkach i Nowej Kachowce . Ukraińcy starają się zniszczyć mosty pontonowe Rosjan, aby jeszcze bardziej skomplikować zaopatrywanie zgrupowania SZ FR na prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego.

Odcinek czarnomorski: w Krasnohwardijskim na okupowanym Krymie płoną wielkie magazyny położone blisko stacji kolejowej.

Reklama

Komentarze

    Reklama