Reklama

Wojna na Ukrainie

186 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna Ukraina
Autor. @ng_ukraine/Defence of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

186 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 28 sierpnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek charkowski: Rosjanie bez powodzenia uderzyli na wsie Switłyczne i Skrypaje . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek izjumski: oddziały rosyjskie uderzyły w kierunku ruin Bohorodyszcza i Dowheńkiego . W pierwszym przypadku Rosjanie ponieśli porażkę, w drugim walki trwają nadal. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Odcinek łymański: brak informacji o działaniach obu stron.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: rosyjskie ataki na pozycje obronne SZU w Sołedarze , pod Bachmutem (położone wzdłuż szosy M-03 na wysokości wsi Weseła Dołyna ), pod wsią Zajcewe i w Kodemie zakończyły się porażkami. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. SZU zniszczyły bazę rosyjską w okupowanym Swatowym .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: rosyjskie uderzenia na Pierwomajskie i Pawliwkę zakończyły się niepowodzeniem. Ponadto Ukraińcy nadal utrzymują przyczółek w Piskach . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. W okupowanym Melitopolu ostrzelano rosyjską bazę wojskową w rozmieszczoną w zakładzie „Autokoloryt". W nocy z 27 na 28 sierpnia wysadzono we wsi Myrne budynek, w którym miało być przeprowadzone ustawione rosyjskie referendum, a artyleria SZU zniszczyła rosyjski skład amunicji w Połohach .

Odcinek chersoński: kontynuowane są ciężka walki nad rzeką Inhułeć oraz pod Ołeksandriwką i Tawrijskim . SZ FR ostrzelały 28 miejscowości. Z kolei SZU celnie ostrzelały punkt dowodzenia i jeden z rosyjskich składów w Chersoniu, punkty dowodzenia w Darjiwce i Nowej Kachowce , a także składy amunicji i paliw w Dudczanach , Dawidowym Brodzie i Liubymiwce . Ukraińcy ostrzelali również cele we wsi Ołeszki .

Odcinek czarnomorski: pod Ałupkami i we Fliolencie na okupowanym Krymie doszło do wybuchów.

SZ FR ostrzelały dzisiaj 1 miejscowość przygraniczną w obwodzie sumskim. W okolicach miasta Sarny , w obwodzie równieńskim, i w mieście Dnipro odnotowano uderzenia rakietowe.

Reklama

Komentarze (2)

  1. GB

    Jest potwierdzenie władz ukraińskich że rozpoczęła się ofensywa w Obwodzie Chersońskim. Z nowych wiadomości to podobno Ukraińcy zdobyli miejscowość Suchyj Stawok. Miejscowość ta mieści w północno-zachodniej części Obwodu Chersońskiego koło rzeki Ingulec. Tam wcześniej był ukraiński przyczółek koło miejscowości Lozowa, Andriwka , Biłohirka.. Ten kierunek wskazuje że idą na Nową Kachowkę. Z tym że na ten moment jeszcze trudno mówić o dużych sukcesach ukraińskich, ale sytuacja póki co rozwija się pomyślnie.

  2. GB

    Chyba coś zaczyna się dziać pod Chersoniem. Podobno Ukraińcom udało się przerwać pierwszą linię obrony idą na Chersoń z kilku stron. Wojsko rosyjskie podobno uciekło z pozycji. Zobaczymy czy się potwierdzi. Wszystkie mosty w tym rejonie zostały uszkodzone i są nieprzejezdne.

Reklama