Reklama

Wojna na Ukrainie

181 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [PODSUMOWANIE]

Stugna-P BRDM-2 Novator
Wyrzutnia przenośna ppk Stugna-P. W tle pojazdy BRDM-2 i Novator uzbrojone w podwójne wyrzutnie pocisków Stugna-P w module zdalnie sterowanym Amulet należące do 93. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej.
Autor. 93 ОМБр

181 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 23 sierpnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek charkowski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 22 miejscowości. Znowu doszło do eksplozji amunicji na terenie bazy wojskowej pod wsiami Sołoty i Timonowo . Wczoraj wieczorem doszło również do wybuchu w Biełgorodzie, w południowej dzielnicy Majskij .

Reklama

Odcinek izjumski: oddziały rosyjskie uderzyły na pozycje SZU w masywie leśnym na północ od wsi Krasnopilla i Dołyna . Atak nie powiódł się. SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Odcinek łymański: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: porażkami zakończyły się rosyjskie ataki na Iwano-Dariwkę , Jakowliwkę , Sołedar (walki nadal toczą się przy samej fabryce gipsu ), wsie Zajcewe i Kodemę oraz pozycje SZU na wzgórzach na zachód od rzeki Bachmutiwka (jeden z oddziałów rosyjskich dotarł w okolice szosy T-05-13, ale został zmuszony do odwrotu). Ukraińcy utrzymują również pozycje na wschód od Bachmutu przy szosie M-03. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: rosyjskie ataki na miasteczko Krasnohoriwka oraz wieś Wesełe, położone na północ od Awdijiwki , zakończyły się porażkami. Nie wiodło się Rosjanom w północno-zachodniej części wsi Piski , która to znowu jest kontrolowana przez SZU (Ukraińcy odzyskali ją w wyniku kontrataku, ale pozycje ukraińskie znajdują się tam jednak w bardzo trudnej sytuacji), pod Pierwomajskiem , Newelskim i wschodniej części Marinki . Klęską zakończyły się również ataki na Nowomychajliwkę oraz Preczystywkę (przez ruiny Nowomajorskiego , które znajdują się na „ziemi niczyjej") i Zołotą Nywę . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. W wyniku ukraińskiego ostrzału artyleryjskiego zniszczono kilka obiektów w okupowanym Doniecku, m.in. dwa budynki administracji okupacyjnej przy ul. Artema i ul. Uniwersyteckiej, trafiony został również skład amunicji. Do zniszczenia rosyjskiego składu amunicji doszło pod miasteczkiem Rozdolne .

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. Na teren elektrowni jądrowej w Enerhodarze Rosjanie sprowadzili więcej sprzętu wojskowego. W wyniku kolejnego ostrzału okolic elektrowni doszło do pożaru pobliskiego lasu. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. Artyleria SZU intensywnie ostrzeliwuje okolice miasta Połohy .

Odcinek chersoński: pod Ołeksandriwką trwają intensywne walki. Miejscowość została też ostrzelana przez artylerię rosyjską, co może wskazywać na to, że została przejęta (tymczasowo?) przez SZU. Ciężko boje toczą się również pod Błahodatnym oraz wzdłuż rzeki Inhułeć. SZ FR ostrzelały 25 miejscowości. SZU ostrzelały rosyjski punkt dowodzenia na lotnisku w Czornobajiwce .

Odcinek czarnomorski: nad Sewastopolem na okupowanym Krymie znowu była aktywna rosyjska obrona przeciwlotnicza.

SZ FR ostrzelały rakietami miasto Dnipro. Na budynki mieszkalne przy ul. Tomskiej spadły dwa pociski.

Reklama

Komentarze

    Reklama